30-31 marca - Trójka Ełk z awansem do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U14/K

17 marca - Międzynarodowy Turniej Przedwiośnia

XI Ogólnopolski Turniej „U Klemensa” Dziewcząt oraz Chłopców Rocznik 2008

W dniach 15-17 marca 2019 r. w Białymstoku odbył się XI Ogólnopolski Turniej „U Klemensa” w Minikoszykówce Dziewcząt i Chłopców Rocznik 2008.

Rywalizacja dziewcząt toczyła się w dwóch grupach po 4 zespoły, nasze zawodniczki w tej fazie przegrały z faworytem turnieju " BAT Kartuzy" oraz zwyciężyły z La Basket Warszawa oraz Orkan Zambrów  co dało nam awans do półfinału. Drużyna Bat Kartuzy, która stanęła nam na drodze, okazała się poza zasięgiem ostatecznie wygrywając turniej. Mecz o 3 miejsce to derby Ełckiej koszykówki, w którym zmierzyliśmy się z Nenufarem Ełk. Niestety, tym razem Nenufar okazał się lepszy i ostatecznie uplasowałyśmy się na 4 pozycji.

Klasyfikacja końcowa

1. Bat Katuzy

2. Basket 47 Białystok

3. Nenufar 5 Ełk

4. Trójka Ełk

5. Jedynka Nidzica

6. La Basket Warszawa

7. Ursus Warszawa

8. Orkan Zambrów

Wyjazd drużyny UKS TRÓJKA Ełk do Białegostoku w ramach grantów miejskich finansowo wspierał Samorząd Miasta Ełku.

KOSZYKÓWKA

"TRÓJKA" mistrzem Warmińsko-Mazurskiej Ligi Koszykówki w kategorii U 14K    notka >>>>>>

KOSZYKÓWKA

15-17 lutego 2019 r. - 6. UKS „TRÓJKA” zwycięzcą turnieju „DZIAŁDOWO BASKET CUP 2019”    notka >>>>>>

KOSZYKÓWKA

3.01-15.11.2018 r. - Podsumowanie udziału UKS „TRÓJKA” EŁK w programie „KLUB” 2018

W bieżącym roku od 2 stycznia do 15 listopada 2018 r. Uczniowski Klub Sportowy TRÓJKA uczestniczył w III edycji programu Ministerstwa Sportu i Turystki pod nazwą „KLUB” 2018.

Dzięki udziałowi w programie pozyskaliśmy dotację w wysokości 10 000 zł. na zakup sprzętu sportowego i prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowych.

Głównym celem zadania było upowszechnianie aktywności fizycznej wśród młodzieży szkolnej, zorganizowanie zajęć pozalekcyjnych i współzawodnictwa dla dzieci, których pasją jest koszykówka.

Dwadzieścia osiem dziewcząt (2 grupy wiekowe) zgodnie z wytycznymi Narodowej Bazy Talentów wzięło udział w testach sprawności fizycznej oraz rozwijało swoje zainteresowania uczestnicząc w nieodpłatnych zajęciach koszykówki prowadzonych przez panią Adę Lewandowską i panią Danutę Tyszkowską.

Oprócz treningów, UKS TRÓJKA zorganizował dzieciom wiele form współzawodnictwa , w których wszyscy uczestnicy mieli możliwość porównywania własnych umiejętności z rówieśnikami z innych szkół w kraju i za granicą. Nasze uczennice odniosły wiele sukcesów sportowych zdobywając wysokie miejsca w turniejach koszykówki w Ełku, Łomży, Ostrołęce i Białymstoku. W maju 2018r., starsza grupa dziewcząt (rocznik 2005) zdobyła VII miejsce w Ogólnopolskim Finale Koszykówki Szkolnego Związku Sportowego w Kórniku.

Dzięki udziałowi w programie Uczniowski Klub Sportowy TRÓJKA wzbogacił się w nowy sprzęt sportowy. Z dofinansowania zakupiono 30 piłek do koszykówki firmy Spalding i 30 kompletów strojów sportowych. Pozyskany sprzęt wykorzystywany jest na treningach, meczach i na lekcjach wychowania fizycznego.

Cieszymy się, że spośród innych dyscyplin uprawianych przez naszych uczniów coraz więcej dzieci pasjonuje się koszykówką. Zadanie pod nazwą Program „KLUB” 2018 było współfinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury fizycznej w wysokości 10 000 zł.

KOSZYKÓWKA

7-9 grudnia 2018 r. - 6. Międzynarodowy Mikołajkowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt    notka >>>>>>   zdjęcia >>>>>>>>

KOSZYKÓWKA

13.10.2018 r. - Koszykarki uczciły setną rocznicę odzyskania niepodległości     >>>>>>

KOSZYKÓWKA

28–30.09.2018 r. - „Trójka” trzecia w VIII Międzynarodowym Turnieju „BASKET CUP” w Minikoszykówce Dziewcząt Rocznika 2005 i 2006 w Białymstoku

W dniach 28–30.09.2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku odbył się VIII Międzynarodowy Turniej „BASKET CUP” w Minikoszykówce Dziewcząt Rocznik 2005 i 2006. W turnieju udział wzięło 6 drużyn dziewcząt z rocznika 2005 i 6 drużyn z rocznika 2006 i młodsze. W czasie trzech dni 152 zawodniczki rozegrały 30 meczów.

Dziewczęta z klasy 7C - reprezentujące w turnieju barwy Uczniowskiego Klubu Sportowego  „TRÓJKA” Ełk zajęły w rywalizacji rocznika 2005 - trzecie miejsce. Wrześniowym turniejem koszykarki rozpoczęły przygotowania do rozgrywek ligowych U-14. WMZ Kosz  oraz rozgrywek o Mistrzostwo Szkół Podstawowych WM SZS.

Zespół wystąpił w nowym, rozszerzonym składzie:

Michalina Klimowicz, Izabela Danielewicz, Oliwia Matys, Julia Kędzierska, Aleksandra Ejdys, Alicja Rytelewska, Gabriela Kowzon, Weronika Łopacka, Julia Wnorowska, Wiktoria Głębocka, Martyna Brodowska, Weronika Łopacka, Agata Okonowicz, Martyna Radel, Aleksandra Stasiełowicz i Lena Talaronek (trzy ostatnie zawodniczki to dotychczasowe wychowanki pani Marii Wąsikiewicz – Nenufar 5 Ełk). Trener - Danuta Tyszkowska, asystent – Aleksandra Bałkowska.

Organizatorzy turnieju jak zwykle zadbali o liczne nagrody i wspaniałą sportową atmosferę. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i okolicznościowe koszulki, a trzy pierwsze zespoły - medale.

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano zawodniczkę UKS „BASKET 47” Białystok – JUSTYNĘ ADAMCZUK.

W drużynie UKS TRÓJKA Ełk statuetkami wyróżniono 5 zawodniczek:

Najlepsza obrończyni turnieju – Aleksandra Ejdys.

Pierwsza piątka turnieju 2005 – Julia Wnorowska.

Druga piątka turnieju 2005 – Martyna Radel.

Najlepsza zawodniczka w zespole – Izabela Danielewicz.

Wyróżnienie trenera – Julia Kędzierska.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

ROCZNIK 2005 UKS „BASKET 47” Białystok SDYSHOR 7 Grodno UKS „TRÓJKA” Ełk UKS „SOKÓŁ” Działdowo UKS „TRÓJKA” Działdowo UKS „ORKAN” Zambrów

ROCZNIK 2006 UKS „SOKÓŁ” Działdowo UKS „BASKET 47” Białystok UKS „NENUFAR 5” Ełk SDYSHOR 7 Grodno UKS „TOP SPIN” Olsztynek UKS „BASKET 47” Białystok II.