strona główna

 

 

 

przewodniczący SU

Mateusz Niebrzydowski, 4b

zastępca

Aleksandra Milko, 5b

sekretarz

Julita Kunda, 6c

 

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Maria Bielska

Monika Cybulska-Ryciuk

 

 

W naszej szkole odbył się DZIEŃ ELEGANCJI. Większość uczniów skorzystała z okazji i prezentowała na korytarzach piękne stroje. Chłopcy tego dnia włożyli koszule, krawaty, muszki, natomiast dziewczęta sukienki, spódniczki lub eleganckie bluzki. Tego rodzaju wydarzenia w szkole cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów klas starszych jak i młodszych. Nasi nauczyciele również tego dnia ubrali się elegancko dając przykład swoim podopiecznym.

SU Monika Cybulska-Ryciuk

 

3 marca - Dzień Piżamy

 

3 marca 2017 r. w szkole obchodziliśmy Dzień Piżamy.

To uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim zaproponowali, aby zamiast szkolnego mundurka założyć "strój do spania"

Pomysł spodobał się zarówno naszym młodszym podopiecznym jak i uczniom klas starszych.

W piątek na korytarzach szkolnych mogliśmy zobaczyć dziewczęta oraz chłopców w tradycyjnych piżamach
lub szlafrokach, ale też w specjalnych, zabawnych strojach.

Sądząc po frekwencji i pomysłowości naszych uczniów pomysł z Dniem Piżamy możemy uznać za udany.

 

 

14  lutego - Dzień świętego Walentego

 

14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy dzień świętego Walentego. Wcześniej Samorząd Uczniowski uruchomił pocztę walentynkową. Uczniowie mogli do specjalnej skrzyneczki wrzucać kartki i laurki, które w walentynki przedstawicielki samorządu, przebrane za amorki, rozdawały adresatom.

 

Z poczty korzystali nie tylko uczniowie klas 4-6. Ten rodzaj zabawy cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci z klas młodszych.

Wielu uczniów spełniło prośbę SU dotyczącą ubioru i wyglądu. Chłopcy dumnie chodzili w czerwonych krawatach, a dziewczynki miały we włosach ozdoby w tym samym kolorze.

Monika Cybulska-Ryciuk

 

25 listopada - Dzień Zwariowanej Fryzury

 

W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zwariowanej Fryzury. Uczniowie wykazali się kreatywnością, tworząc na swoich głowach przeróżne sploty i upięcia. Dziewczęta przy pomocy różnych technik związywały swoje długie włosy. Chłopcy pozazdrościli koleżankom i również wykazali się wielką pasją do tworzenia na swoich włosach możliwych dla nich fryzur.

Monika Cybulska-Ryciuk

4 października - WYBORY

 

4 października w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięły udział wszystkie klasy 4-6 oraz nauczyciele. >

Wybory przebiegły w sposób prawidłowy i sprawny. Wybrane osoby pilnowały porządku głosowania. Klasy o wyznaczonych porach przychodziły i mogły oddać swój głos na wybranego kandydata.

Uczniowie mieli okazję przekonać się jak wyglądają wybory ogólnopolskie. Został przygotowany specjalny stół, listy, karty do głosowania i prawdziwa urna, do której wrzucano swoje „głosy”.

 

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku; 19-300 Ełk, ul. Grodzieńska 1; tel. 87 732 60 40; e-mail: sp3@elk.edu.pl