strona główna

 

15 lutego 2019 r.

"Miłość niejedno ma imię"

W piątek 15 lutego piętnaścioro uczniów z klasy 4e pod opieką polonistki pani Iwony Milewskiej przedstawiło kabaret walentynkowy pt. „Miłość niejedno ma imię”. Spektakl obejrzeli uczniowie klas czwartych i piątych, nauczyciele oraz rodzice. Przedstawienie składało się z wierszy, piosenek i zabawnych scenek związanych z walentynkami. Uczniowie pokazali z przymrużeniem oka, że miłość ma różne oblicza i dopada ludzi w każdym wieku. Różnorodne stroje i kolorowe dekoracje sprawiły, że czas upłynął w wesołej, miłej i serdecznej atmosferze.

 

 

18 lutego 2019 r.

"Poczytaj mi kolego, koleżanko"

Od grudnia w naszej szkole realizujemy projekt czytelniczy "Poczytaj mi kolego, koleżanko". Celem projektu jest przede wszystkim promowanie czytelnictwa i kształtowanie umiejętności uważnego słuchania oraz integrowanie uczniów z klas 0-6.

Uczniowie klasy 6a raz w tygodniu czytają swoim kolegom z oddziału przedszkolnego i dzieciom uczęszczającym do świetlicy szkolnej przygotowane wcześniej baśnie, opowiadania. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały przygotowanych utworów, a po spotkaniu opowiadały o przygodach bohaterów.

Wierzymy, że akcja ta zachęci wszystkich uczniów do częstszego sięgania po książki i zaglądania do biblioteki.

Organizator:  Agnieszka Podwojska

 

 

21-25 stycznia 2019 r.

„Bezpieczne ferie z Trójką – Dziecięca Akademia Kreatywności”

W pierwszym tygodniu ferii - 21-25 stycznia 2019 r. - w naszej szkole na zimowisku dochodzącym pod nazwą „Bezpieczne ferie z Trójką – Dziecięca Akademia Kreatywności” odpoczywało 120 uczniów w wieku od 6 do 12 lat.

Program zimowiska został przygotowany w taki sposób, by każdego dnia, niezależnie od pogody dzieci spędzały czas w sposób różnorodny, aktywny i kreatywny.

Na uczestników zimowiska codziennie czekały dostosowane do wieku nowe atrakcje: zajęcia w Parku Wodnym, zajęcia w Sali Zabaw „Tropico”, warsztaty w Muzeum Historycznym, seanse filmowe w kinie „Planet Cinema”, zajęcia komputerowe, plastyczne, muzyczne, a także wiele form aktywności fizycznej. Pogoda dopisała, więc dzieci chętnie korzystały z uroków zimy. Pod opieką nauczycieli wychodziły na lodowisko, sanki, lepiły figury ze śniegu i bawiły się śnieżkami.

Na zajęciach rozwijających kreatywność olbrzymie zainteresowanie wzbudziło doświadczenie z „cieczą nienewtonowską”. Do wykonania roztworu dzieci użyły wody i mąki ziemniaczanej.  Zafascynowane reakcją cieczy, bawiły się przelewając ją z ręki do ręki, następnie lepiły kulki, kładły na dłoniach, a w momencie kiedy przestawały je uciskać – ze zdziwieniem patrzyły jak kulki ponownie zamieniają swój stan i spływają im z rąk. Śmiechu i zabawy było co nie miara.

Dzieci swoją pomysłowością i wyobraźnią mogły wykazać się, także podczas samodzielnego robienia sałatek owocowych, malowania twarzy, robienia masek karnawałowych oraz zwierzątek i zabawek z balonów. Nie zabrakło też czasu na tzw. „zwykłą” zabawę.

W ostatnim dniu zimowiska odbyła się  minispartakiada, podczas której dzieci mogły wykazać się swoją zwinnością i zręcznością. Każdy uczestnik dał z siebie wszystko i czuł się zwycięzcą!

Na zakończenie z rąk pani dyrektor wszyscy otrzymali czekoladowe medale  i słodkie upominki.

Tydzień ferii minął nam bardzo szybko, w miłej i przyjaznej atmosferze.

Smaczne posiłki przygotowywały panie kucharki ze szkolnej kuchni, a nad zdrowiem dzieci czuwała higienistka szkolna. Na szczęście, nie miała zbyt wiele pracy. Bawiono się bezpiecznie!

Zadanie pt. „Bezpieczne ferie z Trójką – Dziecięca Akademia Kreatywności” było współfinansowane przez Samorząd Miasta Ełku.

Organizator:  Uczniowski Klub Sportowy TRÓJKA

   

   

 

 

PODSUMOWANIE AKCJI      
     

 

 

listopad 2018 r.

Szkolne Koło Caritas - Andrzejki dla zerówkowiczów

 

 

https://elk.wm.pl/profil/Krzysztofa/25900,Swiateczne-Majsterkowanie-w-Castoramie.html

 

 

listopad 2018 r.

Zbiórka karmy

W listopadzie w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy na rzecz Fundacji Zwierzęta Niczyje z Suwałk, której misją jest poprawa sytuacji bezdomnych zwierząt.

Wolontariusze z naszej szkoły w ostatni weekend brali udział w dostarczeniu karmy do Fundacji. Mieli przy tym okazję osobiście poznać psy i koty przebywające pod opieką fundacji.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które zaangażowały się w zbiórkę i dołożyły swoją cegiełkę, a także ich rodzicom, którzy nie zapominają, jak ważne jest kształtowanie w dzieciach empatii i wrażliwości na potrzeby zwierząt, które są zdane na naszą pomoc. .

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=a19A5aJtxiE

 

28 listopada 2018 r.

W Przystani Świętego Mikołaja

W środę 28 listopada uczniowie klasy 1a i 1c wraz z opiekunami p. Ewą Popowską i p. Urszulą Herc-Przekop uczestniczyli w wycieczce do Przystani Świętego Mikołaja w Gwarku.

Wystarczyło przekroczyć próg baśniowej krainy, aby przenieść się w bajkowy, magiczny świat elfów. Już przy bramie do przystani na dzieci czekał Elf, który oprowadzał uczestników. Wizyta rozpoczęła się zwiedzaniem szopki i Placu Zabaw im. Rudolfa Czerwononosego. Następnie dzieci przeszły do Przystań św. Mikołaja .Tu miały okazję poznać Lodową Krainę Elfa Naukowca oraz Elfową Ciemnię, w której malowały piskiem i tworzyły świąteczne obrazy z cieni.

Nie lada atrakcją było obejrzenie przedstawienia o tradycjach bożonarodzeniowych w Elfim Teatrze. Emocji nie zabrakło również w sali zabaw w pompowanym igloo oraz w bitwie na śnieżki i podczas układania mikołajowych puzzli. Kolejnym punktem programu była Bożonarodzeniowa Poczta. Każdy z uczestników napisał i wysłał swój magiczny list do Świętego Mikołaja.

Po emocjonujących wyzwaniach naszedł czas na spotkanie z Mikołajem w jego konsulacie. Dzieci wspólnie zaśpiewały kolędę Mikołajowi oraz złożyły uroczystą przysięgę, że zawsze będą grzeczne.

Nie zabrakło także czasu na pamiątkowe zdjęcia u boku Mikołaja oraz w jego saniach z reniferowym zaprzęgiem. Pobyt w Przystani Świętego Mikołaja zakończył się otrzymaniem Certyfikatu Pomocnika Elfa oraz pysznym obiadkiem.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wycieczki. która była pełna niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Ciekawy program animacyjny z licznymi atrakcjami pozwolił dzieciom na spędzenie czasu w niesamowitej atmosferze radosnego klimatu świąt. Było po prostu magicznie!

 

 

11 grudnia 2018 r.

Klasa 3a na spotkaniu mikołajkowym w Klubie Seniora

 

 

4-5 grudnia 2018 r.

"Królewna Śnieżka"

 

4 i 5 grudnia 2018 r. uczniowie klas 4a, 4d, 4f, 4g oraz grupa teatralna z klasy 5a wraz z opiekunami J. Bowżyk, A.Omilian, J. Sokołowską, J. Tyl, E. Wyłudą , M. Sobolewską, A. Sobolewską, E. Tankiewicz , J. Żukowską przenieśli się w świat baśni braci Grimm „Królewna Śnieżka”.

Aktorzy Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku starali się przekazać, że tylko od nas wszystkich zależy, czy świat będzie lepszy. Zwrócili uwagę na cenne wartości , takie jak: miłość, współpraca i wzajemna pomoc. Spektakl uczył także, że zdania nie zaczyna się od „ No więc…”.

Było nie tylko coś dla ducha, ale również coś dla ciała. Niestety, w Mac Donald `s nikt nie przestrzegał zasad zdrowego żywienia. No cóż, były frytki, cola, lody itp. Raz na jakiś czas można…

Elżbieta Wyłuda

 

 

3 grudnia 2018 r.

"Spotkania z regionem"

3 grudnia klasa 4a wzięła udział w pierwszych zajęciach w ramach projektu "Spotkania z regionem" przygotowanego przez nauczycielki i uczniów Zespołu Szkół nr 6 w Ełku im. Macieja Rataja.

Poniedziałkowa wizyta w szkole średniej przebiegła pod hasłem "Potrawy regionu". Starsze koleżanki i kolega uczyli młodszych sztuki gotowania dzyndzałków z hreczką, czyli... mazurskich pierogów. Zabawa była przednia. Najlepsze jednak czekało klasę 4a na koniec - degustacja własnoręcznie przygotowanych pierogów.

Alina Omilian

 

 

29 listopada 2018 r.Kuratorium Oświaty i Wychowania - Olsztyn - Wicedyrektor Zofia Czarkowska odbiera certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu

 

https://bayerfm.eu/szkola-podstawowa-nr-3-w-elku-8/

 

https://elk.wm.pl/profil/Krzysztofa/25645,Tydzien-Patriotyzmu-w-Elckiej-Trojce.html

 

 

 

9 listopada 2018 r.

Patriotyczna akacja zerówek

W ramach uroczystych obchodów odzyskania Niepodległości 9 listopada dzieci z grup zerowych zorganizowały akcję wręczania mieszkańcom Ełku własnoręcznie zrobionych „patriotycznych kwiatków”.

Dzieci uczestniczyły też w oficjalnym ustanawianiu nowego rekordu Polski dzieci jednocześnie śpiewających hymn narodowy - Mazurek Dąbrowskiego - w amfiteatrze przy ECK.

Barbara Karwowska

 

 

6 listopada 2018 r.

Lekkoatletyka dla każdego

6 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 w Ełku z udziałem klas 2a i 2d odbył się event lekkoatletyczny w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego"- 100 lat! Dla Niepodległej.

Gry i zabawy lekkoatletyczne dla 76 dzieci z klas I- III sprawiły wiele frajdy.

Przygotowane konkurencje traktowane były jako zabawa. Każdy uczestnik, który ukończył zadanie mógł poczuć się jak zwycięzca.

Na zakończenie wszyscy otrzymali witaminowe upominki.

Agnieszka Orzechowska

 

 

8 listopada 2018 r.

Forum Młodych Historyków >>>>

https://radio5.com.pl/kim-byli-kajka-gizewiusz-inka-czy-baczynski/?fbclid=IwAR3vEiMyhnoCQPaQ8Jw5E4w2dzUB2h9-986hmvTeNuWeSdcytez0Y9OheXc

 

 

30 października 2018 r.

"Pamięć i przemijanie" - wieczornica z okazji Wszystkich Świętych

 

 

16 października 2018 r.

Ratujemy i uczymy ratować

W naszej szkole odbyła się kolejna próba bicia ogólnopolskiego rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej wykonywanej przez jak największą liczbę dzieci.
Akcja o nazwie „Ratujemy i uczymy ratować” odbyła się przy współpracy z WOŚP.  
/Ewa Marcińczyk/

 

 

12 października 2018 r.

Wycieczka do Warszawy

12 października 2018 roku klasy trzecie gimnazjum i klasy ósme wzięły udział w przedmiotowej wycieczce do Warszawy. Była to żywa lekcja historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie odwiedzili Muzeum Katyńskie, Cmentarz na Powązkach, Starówkę Warszawską oraz Sejm./Jolanta Bowżyk/

 

 

10 października 2018 r.

Szkolny Piknik Angielsko-Niemiecki

10 października 2018 roku w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku odbył się Szkolny Piknik Angielsko-Niemiecki zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego, panią Joannę Laszczkowską i panią Bożenę Urban oraz nauczycielkę języka niemieckiego, panią Annę Milewską. W imprezie brali udział uczniowie z klasy 8a, 8c, 3bG, 3cG oraz 3dG. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z zadaniami w języku niemieckim i angielskim, wśród których były m. in. zagadki językowe, odgadywanie obrazków, opisywanie zdjęć, czy też zadania na słowotwórstwo. Klasy nie rywalizowały ze sobą, ponieważ drużyny zostały utworzone w drodze losowania. Celem pikniku było m. in. doskonalenie znajomości języka obcego, rozwijanie w uczniach postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur, jak również integracja uczniów naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, a drużyna zwycięzców została nagrodzona oceną celującą z wybranego języka obcego. Spotkanie zakończyło się ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek. /Joanna Laszczkowska/

 

 

https://www.facebook.com/Chrzcielnicapolski/videos/245838939621268/

 

18 września 2018 r.

Integracja, edukacja, rekreacja…

18 września klasa 4g uczestniczyła w wycieczce do Gospodarstwa Rolnego SZAREK koło Ełku. Atrakcjom nie było końca. Dzieciaki mogły skosztować ostatnich owoców lata, tj. malin prosto z krzaczka oraz świeżego soku z czarnej porzeczki.. Dodało im to niezbędnej witalności na pierwsze tygodnie nauki. Oprócz degustacji niezapomniane wrażenie pozostawiły przejażdżki na cudnych koniach sportowych pod eskortą jeźdźców z Ukrainy. Dzieciaki dowiedziały się, że Gucio z „Pszczółki Mai” wcale nie był pszczołą, tylko osą oraz skąd się biorą jagody Uczniowie z 4g z wychowawcą Elżbietą Wyłudą zasadzili „klasowy” krzaczek malin. Było świeże powietrze, ognisko, krótka lekcja historii na górze Bunelce.

Wycieczka była możliwa dzięki rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w organizację tego wyjazdu. /Elżbieta Wyłuda/

 

20-21 września 2018 r.

Biwak

W dniach 20 i 21 września klasy 8a i 8c pod opieką Karoliny Szumskiej, Iwony Szczuki oraz Joanny Tyl uczestniczyły w biwaku integracyjnym w Ośrodku Wypoczynkowym w Malinówce. Przez dwa dni wspaniałej pogody uczniowie korzystali w pełni z uroków malowniczego miejsca. Wspólne spacery, gotowanie, zabawy na świeżym powietrzu, wieczorne podchody w lesie oraz ognisko zbliżyły uczestników.

 

http://elk.wm.pl/profil/Krzysztofa/25016,SP-3-w-Wigierskim-Parku-Narodowym.html

http://elk.wm.pl/profil/Krzysztofa/24959,Tu-powstala-Polska-SP3-w-pierwszej-stolicy-Polski.html

21 września 2018 r.

Sprzątanie lasu

Kolejny raz nasza szkoła brała udział w akcji Sprzątania Świata. Uczniowie z klas 5e i 6b  wraz z opiekunami Moniką Cybulską-Ryciuk, Mateuszem Kalinowskim, Danutą Krupińską i Krystyną Piechocką 21 września pojechali do Nadleśnictwa Malinówka sprzątać las. Pogoda dopisała, humory też. Wszyscy mile spędzili czas na świeżym powietrzu z dużym pożytkiem dla przyrody.

12-14 września 2018 r.

Wycieczka do Gniezna

informacja o wycieczce

http://tv.gniezno.pl/artykuly/czytaj/9354/wycieczka_do_gniezna_w_nagrode.html

https://www.facebook.com/409904545864832/posts/861766590678623/

 

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku; 19-300 Ełk, ul. Grodzieńska 1; tel. 87 732 60 40; e-mail: sp3@elk.edu.pl