strona główna

30 maja2019 r.

"Dzień Dziecka w MBP >>>>>

29 maja2019 r.

Spotkanie autorskie >>>>>

maj

Klasa 4g trzyma formę >>>>>

maj

Klasa 2a - lekcja otwarta

6 maja2019 r.

"Dzień Patrona - klasy 1-3

22 marca 2019 r.

"Czerwony Kapturek" - klasa 6a

 

22 marca uczniowie z 6a pod kierunkiem pani Agnieszki Podwojskiej przedstawili humorystyczną inscenizację pt. „Czerwony Kapturek”. Spektakl został pokazany w całkowicie nowej, współczesnej wersji, opowiedziany lekko, barwnie i z humorem. W przedstawieniu co prawda nie zabrakło rezolutnej dziewczynki, babci i koszyka pełnego słodkości, a nawet dzielnego gajowego, ale zamiast jednego strasznego wilka Czerwony Kapturek spotkał na swojej drodze przystojnego księcia. Młodzi artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności aktorskie, natomiast dowcipne dialogi, pomysłowa i oryginalna choreografia wprawiły publiczność w dobry humor. Zabawna inscenizacja bardzo spodobała się widzom, a występ szóstoklasistów został nagrodzony gromkimi brawami.

Agnieszka Podwojska 

   

 

Pierwszy dzień wiosny w szkole >>>>>>

 

 

http://ww.elk.pl/aktualnosci-wpis/3339/najlepsi-uczniowie-otrzymali-stypendia-za-wyniki-w-nauce?fbclid=IwAR12v1lkhjxVaJ8yrJS1_C9G-3fAIPNws_zhNKySrMsvIA9AcbJXiVI7gWY

marzec 2019 r./p>

"Dobrze Cię widzieć" - klasa 6b  >>>>>

 

 

21 lutego 2019 r.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Co dwa tygodnie znika bezpowrotnie jeden język, a razem z nim związane z nim bogactwo kulturowe - alarmują językoznawcy.

Obchodzony 21 lutego pod patronatem UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma zwrócić uwagę świata na ten problem.

 

 

http://elk.wm.pl/profil/Krzysztofa/26241,Warsztaty-Majsterkowo-karmnik-dla-ptaszkow.html

 

 

Organizatorzy akcji "Serce Sercu": wychowawca klasy 4g, Rada Rodziców i Szkolne Koło "Caritas" pragną serdecznie podziękować Wszystkim Osobom, które zaangażowały się w akcję charytatywną.

Po raz kolejny Rodzice, Uczniowie, Wychowawcy pokazali, że mają Wielkie Serca i zawsze można na nich liczyć.

Środki uzyskane ze sprzedaży słodkości przekazane zostaną za pośrednictwem Rady Rodziców na leczenie mamy dwóch naszych uczniów.

Organizatorzy dziękują Dyrekcji za wyrażenie zgody na przeprowadzenie akcji.

 

 

 

 

15 lutego 2019 r.

"Miłość niejedno ma imię"

W piątek 15 lutego piętnaścioro uczniów z klasy 4e pod opieką polonistki pani Iwony Milewskiej przedstawiło kabaret walentynkowy pt. „Miłość niejedno ma imię”. Spektakl obejrzeli uczniowie klas czwartych i piątych, nauczyciele oraz rodzice. Przedstawienie składało się z wierszy, piosenek i zabawnych scenek związanych z walentynkami. Uczniowie pokazali z przymrużeniem oka, że miłość ma różne oblicza i dopada ludzi w każdym wieku. Różnorodne stroje i olorowe dekoracje sprawiły, że czas upłynął w wesołej, miłej i serdecznej atmosferze.

 

 

18 lutego 2019 r.

"Poczytaj mi kolego, koleżanko"

Od grudnia w naszej szkole realizujemy projekt czytelniczy "Poczytaj mi kolego, koleżanko". Celem projektu jest przede wszystkim promowanie czytelnictwa i kształtowanie umiejętności uważnego słuchania oraz integrowanie uczniów z klas 0-6.

Uczniowie klasy 6a raz w tygodniu czytają swoim kolegom z oddziału przedszkolnego i dzieciom uczęszczającym do świetlicy szkolnej przygotowane wcześniej baśnie, opowiadania. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały przygotowanych utworów, a po spotkaniu opowiadały o przygodach bohaterów.

Wierzymy, że akcja ta zachęci wszystkich uczniów do częstszego sięgania po książki i zaglądania do biblioteki.

Organizator:  Agnieszka Podwojska

 

 

21-25 stycznia 2019 r.

„Bezpieczne ferie z Trójką – Dziecięca Akademia Kreatywności”

W pierwszym tygodniu ferii - 21-25 stycznia 2019 r. - w naszej szkole na zimowisku dochodzącym pod nazwą „Bezpieczne ferie z Trójką – Dziecięca Akademia Kreatywności” odpoczywało 120 uczniów w wieku od 6 do 12 lat.

Program zimowiska został przygotowany w taki sposób, by każdego dnia, niezależnie od pogody dzieci spędzały czas w sposób różnorodny, aktywny i kreatywny.

Na uczestników zimowiska codziennie czekały dostosowane do wieku nowe atrakcje: zajęcia w Parku Wodnym, zajęcia w Sali Zabaw „Tropico”, warsztaty w Muzeum Historycznym, seanse filmowe w kinie „Planet Cinema”, zajęcia komputerowe, plastyczne, muzyczne, a także wiele form aktywności fizycznej. Pogoda dopisała, więc dzieci chętnie korzystały z uroków zimy. Pod opieką nauczycieli wychodziły na lodowisko, sanki, lepiły figury ze śniegu i bawiły się śnieżkami.

Na zajęciach rozwijających kreatywność olbrzymie zainteresowanie wzbudziło doświadczenie z „cieczą nienewtonowską”. Do wykonania roztworu dzieci użyły wody i mąki ziemniaczanej.  Zafascynowane reakcją cieczy, bawiły się przelewając ją z ręki do ręki, następnie lepiły kulki, kładły na dłoniach, a w momencie kiedy przestawały je uciskać – ze zdziwieniem patrzyły jak kulki ponownie zamieniają swój stan i spływają im z rąk. Śmiechu i zabawy było co nie miara.

Dzieci swoją pomysłowością i wyobraźnią mogły wykazać się, także podczas samodzielnego robienia sałatek owocowych, malowania twarzy, robienia masek karnawałowych oraz zwierzątek i zabawek z balonów. Nie zabrakło też czasu na tzw. „zwykłą” zabawę.

W ostatnim dniu zimowiska odbyła się  minispartakiada, podczas której dzieci mogły wykazać się swoją zwinnością i zręcznością. Każdy uczestnik dał z siebie wszystko i czuł się zwycięzcą!

Na zakończenie z rąk pani dyrektor wszyscy otrzymali czekoladowe medale  i słodkie upominki.

Tydzień ferii minął nam bardzo szybko, w miłej i przyjaznej atmosferze.

Smaczne posiłki przygotowywały panie kucharki ze szkolnej kuchni, a nad zdrowiem dzieci czuwała higienistka szkolna. Na szczęście, nie miała zbyt wiele pracy. Bawiono się bezpiecznie!

Zadanie pt. „Bezpieczne ferie z Trójką – Dziecięca Akademia Kreatywności” było współfinansowane przez Samorząd Miasta Ełku.

Organizator:  Uczniowski Klub Sportowy TRÓJKA

   

   

 

 

PODSUMOWANIE AKCJI      
     

 

 

listopad 2018 r.

Szkolne Koło Caritas - Andrzejki dla zerówkowiczów

 

 

https://elk.wm.pl/profil/Krzysztofa/25900,Swiateczne-Majsterkowanie-w-Castoramie.html

 

 

listopad 2018 r.

Zbiórka karmy

W listopadzie w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy na rzecz Fundacji Zwierzęta Niczyje z Suwałk, której misją jest poprawa sytuacji bezdomnych zwierząt.

Wolontariusze z naszej szkoły w ostatni weekend brali udział w dostarczeniu karmy do Fundacji. Mieli przy tym okazję osobiście poznać psy i koty przebywające pod opieką fundacji.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które zaangażowały się w zbiórkę i dołożyły swoją cegiełkę, a także ich rodzicom, którzy nie zapominają, jak ważne jest kształtowanie w dzieciach empatii i wrażliwości na potrzeby zwierząt, które są zdane na naszą pomoc. .

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=a19A5aJtxiE

 

28 listopada 2018 r.

W Przystani Świętego Mikołaja

W środę 28 listopada uczniowie klasy 1a i 1c wraz z opiekunami p. Ewą Popowską i p. Urszulą Herc-Przekop uczestniczyli w wycieczce do Przystani Świętego Mikołaja w Gwarku.

Wystarczyło przekroczyć próg baśniowej krainy, aby przenieść się w bajkowy, magiczny świat elfów. Już przy bramie do przystani na dzieci czekał Elf, który oprowadzał uczestników. Wizyta rozpoczęła się zwiedzaniem szopki i Placu Zabaw im. Rudolfa Czerwononosego. Następnie dzieci przeszły do Przystań św. Mikołaja .Tu miały okazję poznać Lodową Krainę Elfa Naukowca oraz Elfową Ciemnię, w której malowały piskiem i tworzyły świąteczne obrazy z cieni.

Nie lada atrakcją było obejrzenie przedstawienia o tradycjach bożonarodzeniowych w Elfim Teatrze. Emocji nie zabrakło również w sali zabaw w pompowanym igloo oraz w bitwie na śnieżki i podczas układania mikołajowych puzzli. Kolejnym punktem programu była Bożonarodzeniowa Poczta. Każdy z uczestników napisał i wysłał swój magiczny list do Świętego Mikołaja.

Po emocjonujących wyzwaniach naszedł czas na spotkanie z Mikołajem w jego konsulacie. Dzieci wspólnie zaśpiewały kolędę Mikołajowi oraz złożyły uroczystą przysięgę, że zawsze będą grzeczne.

Nie zabrakło także czasu na pamiątkowe zdjęcia u boku Mikołaja oraz w jego saniach z reniferowym zaprzęgiem. Pobyt w Przystani Świętego Mikołaja zakończył się otrzymaniem Certyfikatu Pomocnika Elfa oraz pysznym obiadkiem.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wycieczki. która była pełna niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Ciekawy program animacyjny z licznymi atrakcjami pozwolił dzieciom na spędzenie czasu w niesamowitej atmosferze radosnego klimatu świąt. Było po prostu magicznie!

 

 

11 grudnia 2018 r.

Klasa 3a na spotkaniu mikołajkowym w Klubie Seniora

 

 

4-5 grudnia 2018 r.

"Królewna Śnieżka"

 

4 i 5 grudnia 2018 r. uczniowie klas 4a, 4d, 4f, 4g oraz grupa teatralna z klasy 5a wraz z opiekunami J. Bowżyk, A.Omilian, J. Sokołowską, J. Tyl, E. Wyłudą , M. Sobolewską, A. Sobolewską, E. Tankiewicz , J. Żukowską przenieśli się w świat baśni braci Grimm „Królewna Śnieżka”.

Aktorzy Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku starali się przekazać, że tylko od nas wszystkich zależy, czy świat będzie lepszy. Zwrócili uwagę na cenne wartości , takie jak: miłość, współpraca i wzajemna pomoc. Spektakl uczył także, że zdania nie zaczyna się od „ No więc…”.

Było nie tylko coś dla ducha, ale również coś dla ciała. Niestety, w Mac Donald `s nikt nie przestrzegał zasad zdrowego żywienia. No cóż, były frytki, cola, lody itp. Raz na jakiś czas można…

Elżbieta Wyłuda

 

 

3 grudnia 2018 r.

"Spotkania z regionem"

3 grudnia klasa 4a wzięła udział w pierwszych zajęciach w ramach projektu "Spotkania z regionem" przygotowanego przez nauczycielki i uczniów Zespołu Szkół nr 6 w Ełku im. Macieja Rataja.

Poniedziałkowa wizyta w szkole średniej przebiegła pod hasłem "Potrawy regionu". Starsze koleżanki i kolega uczyli młodszych sztuki gotowania dzyndzałków z hreczką, czyli... mazurskich pierogów. Zabawa była przednia. Najlepsze jednak czekało klasę 4a na koniec - degustacja własnoręcznie przygotowanych pierogów.

Alina Omilian

 

 

29 listopada 2018 r.Kuratorium Oświaty i Wychowania - Olsztyn - Wicedyrektor Zofia Czarkowska odbiera certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu

 

https://bayerfm.eu/szkola-podstawowa-nr-3-w-elku-8/

 

https://elk.wm.pl/profil/Krzysztofa/25645,Tydzien-Patriotyzmu-w-Elckiej-Trojce.html

 

 

 

9 listopada 2018 r.

Patriotyczna akacja zerówek

W ramach uroczystych obchodów odzyskania Niepodległości 9 listopada dzieci z grup zerowych zorganizowały akcję wręczania mieszkańcom Ełku własnoręcznie zrobionych „patriotycznych kwiatków”.

Dzieci uczestniczyły też w oficjalnym ustanawianiu nowego rekordu Polski dzieci jednocześnie śpiewających hymn narodowy - Mazurek Dąbrowskiego - w amfiteatrze przy ECK.

Barbara Karwowska

 

 

6 listopada 2018 r.

Lekkoatletyka dla każdego

6 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 w Ełku z udziałem klas 2a i 2d odbył się event lekkoatletyczny w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego"- 100 lat! Dla Niepodległej.

Gry i zabawy lekkoatletyczne dla 76 dzieci z klas I- III sprawiły wiele frajdy.

Przygotowane konkurencje traktowane były jako zabawa. Każdy uczestnik, który ukończył zadanie mógł poczuć się jak zwycięzca.

Na zakończenie wszyscy otrzymali witaminowe upominki.

Agnieszka Orzechowska

 

 

8 listopada 2018 r.

Forum Młodych Historyków >>>>

https://radio5.com.pl/kim-byli-kajka-gizewiusz-inka-czy-baczynski/?fbclid=IwAR3vEiMyhnoCQPaQ8Jw5E4w2dzUB2h9-986hmvTeNuWeSdcytez0Y9OheXc

 

 

30 października 2018 r.

"Pamięć i przemijanie" - wieczornica z okazji Wszystkich Świętych

 

 

16 października 2018 r.

Ratujemy i uczymy ratować

W naszej szkole odbyła się kolejna próba bicia ogólnopolskiego rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej wykonywanej przez jak największą liczbę dzieci.
Akcja o nazwie „Ratujemy i uczymy ratować” odbyła się przy współpracy z WOŚP.  
/Ewa Marcińczyk/

 

 

12 października 2018 r.

Wycieczka do Warszawy

12 października 2018 roku klasy trzecie gimnazjum i klasy ósme wzięły udział w przedmiotowej wycieczce do Warszawy. Była to żywa lekcja historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie odwiedzili Muzeum Katyńskie, Cmentarz na Powązkach, Starówkę Warszawską oraz Sejm./Jolanta Bowżyk/

 

 

10 października 2018 r.

Szkolny Piknik Angielsko-Niemiecki

10 października 2018 roku w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku odbył się Szkolny Piknik Angielsko-Niemiecki zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego, panią Joannę Laszczkowską i panią Bożenę Urban oraz nauczycielkę języka niemieckiego, panią Annę Milewską. W imprezie brali udział uczniowie z klasy 8a, 8c, 3bG, 3cG oraz 3dG. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z zadaniami w języku niemieckim i angielskim, wśród których były m. in. zagadki językowe, odgadywanie obrazków, opisywanie zdjęć, czy też zadania na słowotwórstwo. Klasy nie rywalizowały ze sobą, ponieważ drużyny zostały utworzone w drodze losowania. Celem pikniku było m. in. doskonalenie znajomości języka obcego, rozwijanie w uczniach postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur, jak również integracja uczniów naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, a drużyna zwycięzców została nagrodzona oceną celującą z wybranego języka obcego. Spotkanie zakończyło się ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek. /Joanna Laszczkowska/

 

 

https://www.facebook.com/Chrzcielnicapolski/videos/245838939621268/

 

18 września 2018 r.

Integracja, edukacja, rekreacja…

18 września klasa 4g uczestniczyła w wycieczce do Gospodarstwa Rolnego SZAREK koło Ełku. Atrakcjom nie było końca. Dzieciaki mogły skosztować ostatnich owoców lata, tj. malin prosto z krzaczka oraz świeżego soku z czarnej porzeczki.. Dodało im to niezbędnej witalności na pierwsze tygodnie nauki. Oprócz degustacji niezapomniane wrażenie pozostawiły przejażdżki na cudnych koniach sportowych pod eskortą jeźdźców z Ukrainy. Dzieciaki dowiedziały się, że Gucio z „Pszczółki Mai” wcale nie był pszczołą, tylko osą oraz skąd się biorą jagody Uczniowie z 4g z wychowawcą Elżbietą Wyłudą zasadzili „klasowy” krzaczek malin. Było świeże powietrze, ognisko, krótka lekcja historii na górze Bunelce.

Wycieczka była możliwa dzięki rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w organizację tego wyjazdu. /Elżbieta Wyłuda/

 

20-21 września 2018 r.

Biwak

W dniach 20 i 21 września klasy 8a i 8c pod opieką Karoliny Szumskiej, Iwony Szczuki oraz Joanny Tyl uczestniczyły w biwaku integracyjnym w Ośrodku Wypoczynkowym w Malinówce. Przez dwa dni wspaniałej pogody uczniowie korzystali w pełni z uroków malowniczego miejsca. Wspólne spacery, gotowanie, zabawy na świeżym powietrzu, wieczorne podchody w lesie oraz ognisko zbliżyły uczestników.

 

http://elk.wm.pl/profil/Krzysztofa/25016,SP-3-w-Wigierskim-Parku-Narodowym.html

http://elk.wm.pl/profil/Krzysztofa/24959,Tu-powstala-Polska-SP3-w-pierwszej-stolicy-Polski.html

21 września 2018 r.

Sprzątanie lasu

Kolejny raz nasza szkoła brała udział w akcji Sprzątania Świata. Uczniowie z klas 5e i 6b  wraz z opiekunami Moniką Cybulską-Ryciuk, Mateuszem Kalinowskim, Danutą Krupińską i Krystyną Piechocką 21 września pojechali do Nadleśnictwa Malinówka sprzątać las. Pogoda dopisała, humory też. Wszyscy mile spędzili czas na świeżym powietrzu z dużym pożytkiem dla przyrody.

12-14 września 2018 r.

Wycieczka do Gniezna

informacja o wycieczce

http://tv.gniezno.pl/artykuly/czytaj/9354/wycieczka_do_gniezna_w_nagrode.html

https://www.facebook.com/409904545864832/posts/861766590678623/

 

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku; 19-300 Ełk, ul. Grodzieńska 1; tel. 87 732 60 40; e-mail: sp3@elk.edu.pl