30 września 2017 r.

Dzień Chłopaka w 4f

30 września chłopcy z klasy 4f świętowali Dzień Chłopaka, bawiąc się na ściankach wspinaczkowych w hali sportowej w SP nr 2 Ełku.

26 września 2017 r.

Sprzątanie Świata 2017. Malinówka - klasy 4a i 6a

26 września 2017 r.

Europejski Dzień Języków

W tym roku Europejski Dzień Języków obchodziliśmy w nietypowy sposób. Wczesnym rankiem wybrani nauczyciele języków obcych wraz z uczniami klas siódmych wyszli w teren, żeby dowiedzieć się, czy mieszkańcy Ełku znają języki obce i co wiedzą o krajach i miastach europejskich. Napotkani przechodnie chętnie rozmawiali i odpowiadali na zadawane im pytania quizowe. Okazało się, że ełczanie mają podstawową wiedzę o Europie i znają języki obce. Młodsze pokolenie dobrze rozmawia w języku angielskim, starsze w języku rosyjskim i niemieckim.

Kolejnym elementem świętowania Europejskiego Dnia Języków były rozgrywki językowe na wesoło. Konkurowali ze sobą przedstawiciele pięciu klas czwartych. Przygotowano dla nich wiele ciekawych zadań - quizów, układanek, rebusów, literowanek. Czwartoklasiści musieli również wykazać się wiedzą na temat europejskiego dnia języków. Dyskutowali o językach popularnych, łatwych i trudnych, o sposobach ich nauki oraz o zaletach płynących z umiejętności posługiwania się językiem obcym.

Najciekawszą atrakcją tego dnia była wizyta amerykańskich żołnierzy z 1 batalionu zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego stacjonującego w Orzyszu.

W spotkaniu z Sgt Lazarusem Mtunguja, Spc Miguelem Riverą i Pfc Anthonym Cervantesem  wzięli udział uczniowie z dwóch klas siódmych, a także z klasy szóstej i piątej. Dziewczęta i chłopcy mieli rzadką okazję do sprawdzenia swoich umiejętności lingwistycznych. Zaproszonym gościom zadawali pytania w języku angielskim, co było nie lada wyzwaniem. Uczniowie przezwyciężali swoje opory przed głośnym wypowiadaniem się, zapominali o swoich barierach językowych i czerpali satysfakcję z rozmowy z native speakerami.

Żołnierze chętnie brali udział w zorganizowanych dla nich zabawach językowych. Z uśmiechem na twarzy ćwiczyli wymowę polskich słów oraz zmierzyli się z uczniami w łamańcach językowych.

Zagraniczni goście zwiedzili szkołę, rozmawiali z dyrektor Barbarą Fedoruk o różnicach kulturowych między polskim i amerykańskim społeczeństwem, pozowali do zdjęć. Odwiedzili też dzieci z oddziałów przedszkolnych, które entuzjastycznie prezentowały przed nimi swoją znajomość języka angielskiego.

Wizyta gości była niecodziennym wydarzeniem dla społeczności szkolnej. Dostarczyła wielu wrażeń i emocji. Wszystkie zorganizowane dla uczniów w tym dniu atrakcje oraz spotkanie z amerykańskimi żołnierzami uświadomiły im, że w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest niezwykle ważna. Otwierają one drzwi do wielu zakamarków tego świata i dlatego warto je znać.

Szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków przygotował zespół językowy.

Klasa 3c w Ziołowym Zakątku

19 września 2017 r.

Klasy trzecie i kolej wąskotorowa

19 września klasy 3a,b,d,e,f uczestniczyły w wycieczce do Sypitek. Nasi uczniowie mieli okazję dotrzeć na miejsce Ełcką Kolejką Wąskotorową, która jest jedną z nielicznych kolei tego typu na terenie Polski, funkcjonującą do dnia dzisiejszego.

W Sypitkach dzieci spędziły miło czas bawiąc się na pobliskim placu zabaw i grając w gry zespołowe na boisku. Po wyczerpującej zabawie przyszedł czas na ognisko i pieczenie kiełbasek.

29 września 2017 r.

Wycieczka do Warszawy - klasy 3a i 3b

zobacz >>>>>>

29 września 2017 r.

Nocleg w szkole - kl. 6b

wrzesień 2017 r.

"Skąd się bierze chleb? Wycieczka klasy 3a do piekarni Karmelek

Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie z etapami wypieku chleba, poznanie produktów do wyrobu pieczywa. Dzieci miały okazję poznać różne maszyny i urządzenia, które pomagają piekarzowi w pracy.

Na zakończenie dzieci podziękowały pracownikom piekarni za gościnność, poświęcony czas i przekazaną wiedzę. W zamian otrzymały drobne gadżety oraz pyszne bułeczki, pączki i ptysie, które zostały natychmiast zjedzone.

25 września 2017 r.

Powitanie jesieni w zerówkach

19 września 2017 r.

Klasy 4c i 4f w Nadleśnictwie Ełk w Mrozach Wielkich

Z nami bezpieczniej

Uczniowie klas pierwszych i grup zerowych spotkali się z przedstawicielami policji i MOPS-u, by utrwalić zasady bezpiecznego poruszania sie po drogach.

Akademia Upamiętniająca Ofiary Zbrodni Sowieckiej

Wrzesień to miesiąc szczególny dla nas, Polaków, dla naszej pamięci historycznej i tożsamości narodowej. Wrzesień to miesiąc rocznic niezwykle dramatycznych wydarzeń w historii naszego kraju.

Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 7c pod opieką pań Krzysztofy Jurskiej oraz Iwony Szczuki.

1 września 1939 roku armia Niemiec hitlerowskich napadła na nasz kraj. Kiedy wszyscy Polacy myśleli, że najgorsze już nastąpiło, 17 września 1939 roku nadszedł kolejny cios. Armia Czerwona na rozkaz Stalina przekroczyła granice naszego państwa. Naród polski znalazł się w kleszczach wrogich mocarstw.

Mając na względzie, że spuścizna dziejowa współtworzy naszą tożsamość narodową, społeczność naszej szkoły 18 września podczas uroczystej Akademii Upamiętniającej Ofiary Zbrodni Sowieckiej, uczciła pamięć tamtych dni i tamtych bohaterów.

wrzesień 2017 r.

Pierwsze dni w szkole