strona główna

wrzesień

październik

listopad

grudzień-czerwiec 

zimowisko >>>

 

 

7 czerwca 2018 r.

Ełcki Omnibusik 2018

Siódmego czerwca odbyła się w szkole IX edycja konkursu ,,Ełcki Omnibusik’’. Konkurs skierowany był do dzieci z oddziałów przedszkolnych w ełckich szkołach podstawowych. Do zmagań zgłosili się reprezentanci zerówek trzech szkół: SP 6, SP 4, SP 3.

Tegoroczny Omnibusik zawierał zadania w dużej mierze związane z umiejętnością czytania, pisania i liczenia. Dzieci mogły też wykazać się dobrym słuchem- rozpoznawały dźwięki, bystrym wzrokiem - szukały różnic , znajomością dni tygodnia i miesięcy oraz znajomością układu barw na tęczy.

Spośród sześciu uczestników komisja konkursowa wyłoniła najlepszego, który otrzymał tytuł ,,Ełcki Omnibusik 2018’’, a zastała nim Nikola Dzierżyk.

Warto zauważyć, że liczba zdobytych przez uczestników punktów była porównywalna i różnice między nimi były niewielkie. Wszystkie dzieci zasłużyły na uznanie za wiedzę i umiejętności, którymi miały okazję się wykazać. Otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy.

Organizatorów martwi jedynie fakt, iż z roku na rok zmniejsza się zainteresowanie szkół tego typu konkursem.

Organizatorzy: Barbara Karwowska i Barbara Jermakow

maj 2018 r.

„British or American? What language do you speak?”

informacja >>>>>

 

maj 2018 r.

Klasa 3a i 3f w Ziołowym Zakątku

informacja >>>>>

 

25 maja 2018 r.

Tydzień Patriotyzmu

​W piątek 25 maja do naszej szkoły zawitali przedstawiciele 1 batalionu zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich z Orzysza będący zasadniczym pododdziałem bojowym 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Żołnierze przygotowali dla nas wspaniałą niespodziankę. Oprócz wystaw, na których prezentowali broń, wyposażenie współczesnego żołnierza, zorganizowali pięć stanowisk strzeleckich. Każdy uczeń z klas 4-7 miał możliwość spróbować swoich sił na strzelnicy. Dzieci nie tylko oglądały prezentowane na wystawach eksponaty, ale również mogły ich dotykać.

Żołnierzy muzycznymi występami pożegnały cztery uczennice naszej szkoły. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę o Ełku, która jest dziełem naszych trojga uczniów z klasy 6 B oraz zagrały 2 utwory na skrzypcach i wiolonczeli.

Krzysztofa Jurska

 

24 maja 2018 r.

Tydzień Patriotyzmu

W czwartek 24 maja w naszej szkole gościliśmy: panią Teresę Ostrowską, pana Krzysztofa Jodczyka z IPN w Białymstoku oraz pana Jacka Rutkowskiego z WMODN z siedzibą w Olecku. Nasi wspaniali goście nie tylko zaszczycili nas swoją obecnością, ale przygotowali dla nas wspaniałe lekcje historii.

Pani Teresa opowiedziała o swojej rodzinie, dzieciństwie i młodości. Mówiła o ciężkich dla niejednego Polaka czasach, czasach głodu, nędzy, strachu i przemocy. Wprowadziła naszych uczniów w smutne zakamarki historii, opowiadając o czasach II wojny światowej, obozach pracy istniejących na terenach dzisiejszego województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego oraz czasach PRL. lass="style2838"> Pan Krzysztof uczniom z klas 4-5 opowiedział o symbolach narodowych naszego kraju, przeprowadzając lekcję pt.: Z flagą narodową przez najnowszą historię Polski. Dzieci nie tylko uporządkowały swoją wiedze na temat symboli narodowych, ale również poznały ich historię. Uczniowie klas 6 mieli możliwość wziąć udział w zajęciach pt.: Prześladowani i aparat terroru. Nie jest to łatwy do omawiania temat i sam prowadzący nie krył, że było to dla niego nie lada wyzwanie.

Pan Jacek przyjechał do nas z wystawą i warsztatami pt. Polskie Państwo Podziemne. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas 7. Byli pod wrażeniem nie tylko filmów, wystawy, ale również opowieści pana Jacka, które sprawiły, że mogli poczuć się, jak bohaterowie minionych wydarzeń, o których mówił nasz gość.

Krzysztofa Jurska

 

22 maja 2018 r.

Tydzień Patriotyzmu

 

Za nami kolejny dzień pełen wrażeń. Dziś naszą szkołę odwiedziła delegacja z Centrum Edukacji Mundurowej - Liceum Ogólnokształcącego, im. mjr Władysława Raginisa z panią dyrektor Agnieszką Pasko oraz Ksiądz harcmistrz Przemysław Przekop, Komendant Hufca, Członek Chorągwialnego Sądu Harcerskiego.

 Zaproszeni goście zachęcili wychowanków naszej szkoły do pielęgnowania kultury i tradycji narodowej. Swoją postawą pokazali, że miłość do ojczyzny to nie tylko obowiązek, ale i zaszczyt, że patriotą można być zawsze i wszędzie. Udowodnili, że to nic trudnego i nie należy się wstydzić swojego pochodzenia​.

​Przedstawiciele Centrum Edukacji Mundurowej nie tylko opowiedzieli o swojej szkole, ale również o tym, jak na co dzień wygląda w niej nauka. Podczas spotkania został wyświetlony film obrazujący najróżniejsze zajęcia odbywające się w murach szkoły, jak również na świeżym powietrzu. Uczniowie liceum opowiedzieli o swoich drużynach i zaprezentowali przyniesioną ze sobą broń wraz z wyposażeniem współczesnego żołnierza.

Ksiądz Przemysław Przekop nie tylko przybliżył uczniom naszej szkoły misję ZHP, ale jednocześnie zaproponował wartościowy sposób spędzania wolnego czasu. Harcmistrz opowiedział o historii polskiego harcerstwa, ubiorze, odznaczeniach, sprawnościach i zajęciach harcerzy. Księdzu podczas spotkania towarzyszyli nasi uczniowie należący do ZHP.

Dzisiejszy dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Krzysztofa Jurska

 

19 maja 2018 r.

Tydzień Patriotyzmu

 

Rozpoczął się w naszej szkole Tydzień Patriotyzmu. Impreza potrwa do 25 maja.

Celem naszego przedsięwzięcia jest kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych i obywatelskich poprzez podejmowanie działań o charakterze edukacyjnym, kulturalno-artystycznym i sportowym, które realizujemy w formie akcji, szkolnych konkursów, gier, turniejów, apeli, wyjazdów edukacyjnych, warsztatów w muzeum oraz żywych lekcji historii.

Nasza szkoła dba o patriotyzm i wspólne dobro narodu. Uczniowie zachęcani są do aktywnego udziału w życiu społeczności szkolnej, lokalnej i państwowej. W naszej placówce kształtuje się wśród uczniów tożsamość narodową, postawę szacunku do wartości, symboli i tradycji narodowych, a także poszerza wiedzę o historii państwa i regionu. Uczniowie poznają miejsca związane z dziejami i kulturą nie tylko Polski, ale również swojej najbliższej okolicy. Kształtujemy i umacniamy postawy patriotyczne oraz rozwijamy postawy prospołeczne i poszanowania dobra wspólnego.

Dzisiaj SP3 odwiedzili przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej 1007 Ełk im. płk Mariana Sołtysiaka ps. "Barabasz". Młodzi strzelcy przybliżyli misję jednostki oraz zaprezentowali wartościową formę spędzania wolnego czasu.

Krzysztofa Jurska

 

maj 2018 r.

Święto Nauki w SP 7 w Ełku

 

 

 

 

9 maja 2018 r.

Klasy 6b i 7c na wycieczce

Klasy 6b i 7c były na wycieczce Szlakiem Tatarskim, która odbyła sie 9 maja. Odwiedziliśmy Meczet w Kruszynianach i Mizar - cmentarz ludności tatarskiej. Byliśmy również w uroczym Silivarium- parku leśnym nadleśnictwa Poczopek W Supraślu podziwialiśmy przepiękny Prawosławny Monastyr Męski Zwiastowania Przenaświętszej Marii Panny (Bogarodzicy). Zapoznaliśmy się z dziedzictwem Zachertów i Buchholtzów. Byliśmy pod urokiem drewnianej architektury w tej miejscowości, tj. domków tkaczy. Supraśl jest także miastem filmowym. Każdy, kto oglądał trylogię Jacka Bromskiego "U Pana Boga w ogródku " może odnaleźć słynny komisariat w Królowym Moście, dom komendanta oraz komin, z którego skakał zdesperowany dziadek, czyli ojciec komendanta. Na uliczkach uroczego miasta powstał również serial "Blondynka".

Iwona Szczuka

 

21 marca 2018 r.

"Nic co polskie nie jest mi obce"

W pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca, klasy młodsze wzięły udział w nietypowych zwodach sportowych upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Międzyklasowa rywalizacja odbyła się pod hasłem "Nic co polskie nie jest mi obce". Uczniowie klas 1-3 musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również wiedzą o Polsce. Zadania sportowe połączone były z konkurencjami sprawdzającymi m.in. znajomość symboli narodowych.

Nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy o swojej ojczyźnie. Niecodzienne zmagania sportowe bardzo spodobały się dzieciom. /Agnieszka Romatowska/

20 kwietnia 2018 r.

Wycieczka do Węgorzewa - kl. 3a,3f

 

W piękny słoneczny kwietniowy piątek klasy trzecie „a” i „f” wyruszyły na wycieczce do Węgorzewa. Na miejscu uczniowie mieli okazje wcielić się w garncarzy i ulepić naczynia z gliny. Zadanie, ku zaskoczeniu wszystkich, poszło dzieciom niezwykle dobrze. Spod ich ręki wyszły znakomite kubki, talerze, wazy i garnuszki. Podczas zajęć edukacyjnych dziewczynki i chłopcy poznali kulturę i tradycję Warmii i Mazur. Pani przewodnik przybliżyła im życie codzienne naszych przodków, ich zawody i obyczaje.

Po zwiedzeniu Muzeum Kultury Ludowej uczniowie spędzili miłe chwile przy ognisku, a następnie, po krótkim odpoczynku połączonym z zabawą na łonie natury, wyruszyli do bunkrów położonych w Mamerkach. Tu zwrócili uwagę na budowę i funkcję obronną bunkrów, poznali rozkład łodzi podwodnej. Przez chwilę każdy mógł być marynarzem. Dzieci były w kajucie, zobaczyły maszynownię i poznały zasady sterowania maszyną podwodną.

Wycieczkowiczów zaciekawiła ekspozycja broni maszynowej pochodzącej z okresu II wojny światowej. Ich uwagę przykuła również Enigma - niezwykła maszyna, z którą wiązała się ciekawa historia. Wiele osób zatrzymało się na dłuższą chwilę w bogato zdobionej komnacie bursztynowej. Późnym popołudniem zmęczeni i pełni wrażeń trzecioklasiści wrócili do domów.

Agnieszka Romatowska

 

 

   Planszówki w klasie 5b >>>>>

 

http://elk.wm.pl/509775,Wycieczka-SP3-do-Warszawy.html

19 kwietnia 2018 r./p>

Akcja Żonkile

 

 

21 marca 2018 r.

Dzień Poezji

Klasy czwarte i piąte przygotowały wraz z wychowawcami, pod czujnym okiem polonistek, inscenizacje znanych bajek i wierszyków, takich autorów jak: Ignacy Krasicki, Adam Mickiewicz czy Jan Brzechwa. Uczniowie zaskoczyli jury pomysłowością w wykonaniu kostiumów i dekoracji, a także zaangażowaniem.

Klasy szóste i siódme przygotowały koncert poezji śpiewanej. Można było posłuchać piosenek w wykonaniu solistów, zespołów oraz wszystkich uczniów danej klasy wykonujących utwory m.in. Marka Grechuty i Anny Jantar.

 

 

https://radio5.com.pl/elczanie-pamietaja-2/

9 marca 2018 r.

Akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

info >>>>>

25 lutego 2018 r.

Królowa Śniegu

W dniu 25 lutego zostało wystawione przedstawienie pt. „Królowa Śniegu” dla klas 0-III. W baśniowe postaci wcielili się młodzi aktorzy z klasy IV f, którzy poprzez montaż słowno-muzyczny i taneczny chcieli przekazać „tym malutkim i tym większym” piękne wartości takie jak dobro, przyjaźń, życzliwość, miłość. Spektakl przygotowała p. Marzena Murzyn przy wsparciu rodziców swych wychowanków. Przedstawienie zostało pokazane także przedszkolakom w dniu 06 marca z Niepublicznego Przedszkola „Jedyneczka” w Ełku. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas.

Uczniowie z 4f wraz z wychowawcą Marzeną Murzyn

22 lutego 2018 r.

6a i 6c na nartach

Uczniowie Z 6a i 6c chętnie zamienili sale szkolne na stok narciarski w Ośrodku Mazurskim Okrągłe. Pod doświadczonym okiem dwóch instruktorów jedni stawiali swoje pierwsze kroki na nartach, inni doskonalili już wcześniej opanowane umiejętności.

Pogoda dopisywała, humory również. Szalone zjazdy zakończyły się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Wszyscy wrócili do Ełku cali, zdrowi i zadowoleni, planując w drodze powrotnej kolejne wyjazdy na narty. /Joanna Witkowska/

http://elk.wm.pl/497200,Elcka-Trojka-czyta-dzieciom.html#axzz58Er8uWFZ

22 lutego 2018 r.

Dzień Piżamy

 

Dzień Piżamy okazał się znowu świetnym pomysłem, aby w te jeszcze ponure zimowe dni rozjaśnić i ubarwić szkolne korytarze. Uczniowie przyszli w pięknych, kolorowych i bardzo pomysłowych strojach nocnych. Były bajkowe postacie, zwierzęta, tradycyjne, piękne piżamy, kapcie, szlafroki i misiaki.

Wszystkich uczniom, którzy tego dnia postanowili się z nami bawić serdecznie dziękujemy. Już niedługo następne tego rodzaju dni…. Wyczekujcie informacji i plakatów na korytarzu szkolnym.

opiekun SU - Monika Cybulska-Ryciuk

info >>>>>>>

13 lutego 2018 r.

"Randka w ciemno" w wykonaniu uczniów klasy 5a

8 lutego 2018 r.

Pokaz mody disco lata 80. i 90.

Pokaz mody disco lata 80. i 90. dla dzieci z klas 1-3 przygotowały panie Karolina Janulewicz i Małgorzata Perkowska.

 

Dzieci z klas 3b i 3f w radiu

http://elk.wm.pl/493518,SP-3-w-Konsulacie-sw-Mikolaja-w-Ketrzynie.html#axzz56t1GdRtC

 

Klasa 3a w nowej siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Ełku

Uczniowie kl. 3 a odwiedzili nową siedzibę Komendy Powiatowej PSP w Ełku. W sali edukacyjnej OGNIK wysłuchali wykładu pt. "Bezpieczeństwa dawka na zdrowie" na temat bezpieczeństwa pożarowego oraz prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożeń. Po czym udali się na prezentację sprzętu pożarniczego. Salka przedstawiająca pogorzelisko niejednemu uświadomiła, że nie warto igrać z ogniem.

Na koniec dzieci otrzymały imienne certyfikaty za przejście ścieżki edukacyjnej "Zgaś ryzyko".

8 stycznia 2018 r.

Wycieczka do Warszawy

8 stycznia pod opieką pani Krzysztofy Jurskiej na wycieczkę do Warszawy pojechało 10 uczniów z kl. 6-7, którzy w roku szkolnym 2016/2017 aktywnie uczestniczyli w ,,Tygodniu Patriotyzmu” i reprezentowali naszą szkołę w licznych konkursach historycznych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Celem podróży było wejście i obejrzenie Parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej, a więc najwyższych organów władzy ustawodawczej w naszym kraju.

18 stycznia 2018 r.

Dzień Babci i Dziadka w grupie 0a

12 stycznia 2018 r.

Uczniowie Trójki świętowali Dzień Babci razem ze studentami Ełckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

informacja >>>

22 grudnia 2017 r.

Jasełka

 

20 grudnia 2017 r.

Mikołaje  z SP 3

informacja o akcji >>>

8 grudnia 2017 r.

Sędzia Anna Maria Wesołowska

Klasy 4a i 4f uczestniczyły w spotkaniu z sędzią Anną Marią Wesołowską.

Spotkanie dotyczyło agresji w szkole oraz sposobów jej zwalczania.

Uczniowie mieli okazję posłuchać o rozprawach, którym pani sędzia przewodniczyła oraz o tym, czym kończy się stosowanie agresji wśród rówieśników.

Marzena Murzyn

Świąteczne śpiewanie

>>>>

Nasza szkolna choinka

>>>>

Dyskusyjny Klub Książek

>>>>

Zostań św. Mikołajem

PODZIĘKOWANIE

 

Już po raz trzeci mogliśmy liczyć na całą społeczność naszej szkoły w przygotowaniu „Szlachetnej paczki”. Dzięki Wam mogliśmy obdarować przed świętami wybraną przez nas rodzinę. Dziękujemy za okazane serce i wsparcie.

Z pieniędzy pozyskanych z różnych akcji, przeprowadzonych w szkole, zbiórek wpłat od życzliwych osób, udało nam się zakupić potrzebne tej rodzinie rzeczy. Przygotowaliśmy 18 paczek o wartości ponad 5 tys. złotych. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom i nasze święta będą pełniejsze, bo wspólnie przyczyniliśmy się do czegoś dobrego.

Dziękujemy! Wolontariusze „Szlachetnej paczki” z SP3

15 grudnia 2017 r.

It’s Christmas Time

15 grudnia odbyła się lekcja otwarta dla klas drugich i trzecich „It’s Christmas Time”. Uczniowie  wzięli udział w licznych konkursach, nauczyli się świątecznej piosenki, trochę potańczyli, a przede wszystkim utrwalili i poszerzyli słownictwo dotyczące świąt Bożego Narodzenia.

Spotkanie przygotowali angliści pani Olga Walendzik i pan Mateusz Kalinowski.

1 grudnia 2017 r.

Opowieść wigilijna

1 grudnia klasy 5a, 6d, 7c, 7d wraz z wychowawcami były w  Białostockim Teatrze Lalek. Oglądali spektakl "Opowieść wigilijną"

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku; 19-300 Ełk, ul. Grodzieńska 1; tel. 87 732 60 40; e-mail: sp3@elk.edu.pl