wrzesień

czerwiec

17 października 2017 r.

Klasa 5c w Majsterkowie

We wtorek, 17 października, klasa 5b wraz z wychowawczynią pojechała do Castoramy na zajęcia techniczne. W Majsterkowie, miejscu w którym odbywają się warsztaty, uczniowie zastali przygotowane dla nich stanowiska. Każde dziecko otrzymało kawałek drewienka. Wykorzystując  dostępne materiały oraz dodatki, dziewczynki i chłopcy mieli wykonać swój wymarzony smartfon. Zadanie bardzo spodobało się piątoklasistom, szybko zabrali się do pracy i w skupieniu, różnymi sposobami, tworzyli swoje urządzenie.

Prowadzący warsztaty ogłosił konkurs na najładniejszy aparat. Wyboru mieli dokonać klienci sklepu lub jego pracownicy, którzy nie widzieli uczniów podczas pracy. Pierwsze miejsce - jednogłośnie - zdobył smartfon Gabrysi Czarneckiej. Bardzo przypominał prawdziwy. Dziewczynka zadbała o każdy szczegóły na obudowie oraz ekranie telefonu. Zwyciężczyni konkursu w nagrodę otrzymała drobne upominki.

Uczestnicy warsztatów wrócił z Majsterkowa w Castoramie z dyplomem, planem lekcji i długopisem.

Monika Cybulska-Ryciuk

6 października 2017 r.