Wyniki konkursu
Rowerzysta-Turysta
Uczniowie klasy 3F zdobyli pierwszą sprawność Rowerzysta-Turysta. W ramach tej sprawności uczniowie zdali uproszczony test na kartę rowerową, poznali zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze. Wzięli udział w wycieczkach w obrębie miasta.
Zdobywca kompletu sprawności otrzyma tytuł Małego Mistrza.
#MałyMistrz
Wycieczka do Olsztyna
6 października 2024 r. wychowankowie klasy 6b i 6d uczestniczyli w wycieczce programowej do Olsztyna.
Celem wyjazdu było poznanie tajemnic Układu Słonecznego podczas kosmolekcji w Planetarium, obejrzenie spektaklu ,,Balladyna” w Teatrze Lalek oraz wizyta w Centrum Nauki KORTOSFERA.
Pierwszym punktem wycieczki był seans - ,,Ziemia w Układzie Słonecznym” w Planetarium. Uczniowie pod przewodnictwem astronoma udali się w niezwykłą podróż przez Układ Słoneczny, aby odkrywać jego tajemnice.
Następnie w teatrze obejrzeliśmy twórczą inscenizację ,,Balladyny” Juliusza Słowackiego autorstwa znanego białoruskiego reżysera Olega Żiugżdy.
Wizyta w Centrum Nauki KORTOSFERA sprawiła, że edukacja stała się dobrą zabawą. Na uczniów czekało 140 eksponatów zaaranżowanych w pięć wystaw tematycznych: rolnictwo, żywność, dieta, żywienie, zdrowie człowieka.
Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu. Ta wycieczka na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.
Krzysztofa Sokołowska
52
Liga Języka Angielskiego
Mistrzostwa Rejonu VI w Mini Piłce Nożnej Chłopców Igrzyska Młodzieży.
Reprezentacja naszej szkoły, została Mistrzem Rejonu VI obejmujący powiat: giżycki, olecki, gołdapski i ełcki.
Dzięki temu zwycięstwu w/w rozgrywkach, Nasi uczniowie awansowali do Półfinału Mistrzostw Województwa, które zostaną rozegrane wiosną 2025 roku.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Adam Woronowicz, Dawid Kaszkiel, Filip Zieliński, Oliwier Sobolewski, Oliwier Lisowski, Mateusz Zanio, Oskar Szewczyk, Urlyk Witkowski
Trener: Jakub Tomaszewski
„Uśmiechnięte 4 łapy”
5 listopada klasa III b była z wizytą w CEE na zajęciach „Uśmiechnięte 4 łapy”. Podczas tych zajęć przypomnieliśmy sobie, jakie obowiązki mają opiekunowie zwierząt domowych, co należy robić, aby nasi pupile byli bezpieczni, zdrowi i szczęśliwi.
Celem tych zajęć było uwrażliwienie na potrzeby zwierząt oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw opiekunów wobec zwierząt. Nauczyliśmy się, jak bezpiecznie kontaktować się ze zwierzętami. Ćwiczyliśmy bezpieczną pozycje w razie ataku agresywnego psa, tzw. „pozycję żółwia”. Obejrzeliśmy film edukacyjny, spotkaliśmy się z panią weterynarz i dowiedzieliśmy się, jak możemy pomóc naszemu czworonożnemu przyjacielowi w razie jego choroby.
Na zakończenie zajęć kolorowaliśmy obrazki przedstawiające różne rasy psów. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat opieki nad naszymi milusińskimi.
5
Wycieczka do Warszawy
30 października odbyła się nasza szkolna wycieczka do Warszawy w ramach akcji BohaterON. Wyruszyliśmy wczesnym rankiem, pełni energii i ciekawości, gotowi odkrywać miejsca pełne historii i kultury. Naszym pierwszym przystankiem było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gdzie poznaliśmy historię Żydów na ziemiach polskich, ich historię, kulturę i tradycje, a także trudne momenty związane z II wojną światową. Interaktywne wystawy oraz opowieści przewodników (byliśmy podzieleni na dwie grupy) pomogły nam lepiej zrozumieć przeszłość, a także znaczenie tolerancji i dialogu międzykulturowego.
Kolejnym punktem naszej wycieczki były wojskowe Powązki, gdzie odwiedziliśmy groby bohaterów związanych z działalnością harcerską i walką o wolność w czasie II wojny światowej – Rudego, Alka i Zośki. Znalezienie się na miejscu spoczynku tych młodych ludzi, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę, wywołało w nas refleksję nad wartością poświęcenia i odwagą, jaka wykazali się w tak młodym wieku. W ciszy oddaliśmy hołd ich pamięci.
Następnie udaliśmy się z panią przewodnik na Stare Miasto, gdzie przeszliśmy szlakiem Powstania Warszawskiego. Spacerując urokliwymi uliczkami i mijając zabytkowe kamienice, mieliśmy okazję usłyszeć o wydarzeniach sierpnia 1944 r., kiedy Warszawa walczyła o swoją wolność; o bohaterach tamtych dni, o dramatycznych momentach walk i o odbudowie miasta po wojnie. Odwiedziliśmy także Pomnik Powstania Warszawskiego przy kościele garnizonowym. To symboliczne miejsce pozwoliło nam jeszcze głębiej odczuć emocje i tragedię tamtych dni, a także podziwiać odwagę ludzi, którzy walczyli o swoje miasto.
Wycieczka była dla nas nie tylko lekcją historii, ale także chwilą głębszej refleksji nad przeszłością i znaczeniem pamięci, w czasie kiedy w ogóle wspominany swoich bliskich zmarłych.
Wróciliśmy pełni wrażeń, z nową wiedzą oraz większym zrozumieniem dla historii Polski i ludzi, którzy kształtowali losy naszego kraju.
Pod koniec dnia wszyscy byliśmy w dobrych humorach, ciesząc się wspólnie spędzonym czasem i inspirującymi doświadczeniami.
Wycieczkę zorganizowała p. Jolanta Bowżyk, a opiekę podczas wyjazdu sprawowały panie: Alina Omilian, Anna Świderska i Maria Konopko.
1
Wycieczka do Białegostoku
30 października 2024 r. klasy 5a, 6c i 6e brały udział w wycieczce programowej z geografii do Białegostoku. Celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Historii Medycyny i Farmacji w Pałacu Branickich oraz spacer zabytkową częścią miasta.
Często Białystok kojarzył się młodzieży z zakupami w galerii handlowej lub wizytą u lekarzy specjalistów. Tymczasem jest to piękne miasto z bogatą historią. Już sam pobyt w muzeum był ciekawą wyprawą w przeszłość . Dodatkowo uczestnicy wycieczki własnoręcznie wykonali gipsowe odlewy Pałacu Branickich i zabrali je ze sobą.
Później wspólnie z przewodnikiem spacerowaliśmy po pałacowych ogrodach i starówce Białegostoku.
Dookoła pełno kolorowych jesiennych liści i uśmiechnięci Białostoczanie.
Wycieczka do Wigierskiego Parku Narodowego
30 września 2024 r. klasy 5b, 5c i 5d wzięły udział w wycieczce programowej z geografii do Wigierskiego Parku Narodowego.
Uczniowie przeszli ścieżką dydaktyczną „Las” i „Suchary”, obejrzeli eksponaty w izbie regionalnej, wysłuchali też ciekawych opowieści o Jaćwingach, którzy dawniej zamieszkiwali te tereny. Na koniec była możliwość zakupienia pamiątek
Później pojechaliśmy zwiedzać klasztor Kamedułów na Wigrach. Tam sympatyczny pan przewodnik ciekawie opowiadał o dawnych mieszkańcach tych okolic.
Czas wspólnie spędzony był miły i przyniósł wiele pożytecznych informacji.
Archiwum Aktualności