W bieżącym roku nasza szkoła wzięła udział w VII edycji Ogólnopolskiego ProjektuBohaterON w Twojej Szkole. Jej celem jest upamiętnienie, uhonorowanie Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.
W kampanii wzięło udział ok. 200 uczniów klas 1-8. Przeprowadzono zajęcia wg scenariuszy zaproponowanych przez Organizatora. Uczniowie poznali sylwetki konkretnych bohaterów Powstania Warszawskiego. Wynikiem zrealizowanych zajęć są filmiki, jeden wg opracowanego scenariusza. Uczniowie mieli okazję wykonać w dowolnej technice "kotwicę" Polski Walczącej. Z prac została przygotowana tablica eksponująca prace uczniów. Ponadto zrobiono zdjęcia pt. "Dzieci 2022, dziękują dzieciom 1944". Do realizacji zadania zostali zaproszeni również Rodzice, którzy czynnie włączyli się w realizację projektu. Wielu z nich zamieściło swój wpis w zakładce "Dumni z Powstańców" wyrażając swój podziw, szacunek i podziękowania za heroiczną walkę w obronie Ojczyzny. Zwieńczeniem przedsięwzięcia było obejrzenie transmisji widowiska historyczno-muzycznego pt. "BOHATEROWIE Z RIUN, CZYLI HISTORIA WARSZAWSKICH ROBINSONÓW". Zadaniem uczniów było napisanie relacji z tego koncertu. Dzieci i młodzież podzieliła się swoimi wrażeniami; pisali o tym, co ich poruszyło w historii powstańców warszawskich, co zaskoczyło, zadziwiło, zachwyciło, co wywołało refleksję, co było trudne i niezrozumiałe. Zdecydowanie poszerzyła się świadomość i wiedza uczniów nt. historii Powstania Warszawskiego, pogłębiły się postawy patriotyczne.
Do działań zostały również włączone dzieci z niepełnosprawnościami, które miały okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. "Niebajka o Powstaniu Warszawskim". Odbyły się pogadanki nt. bohaterów i ich wielkiego patriotyzmu, wojny i powstania. Uczniowie własnoręcznie wykonali przepiękne laurki jako wyraz wdzięczności pokoleniu Powstańców Warszawskich. Dzięki tym działaniom został zbudowany swoisty pomost międzypokoleniowy, który pogłębił więzi i szacunek do Ojczyzny oraz dał możliwość uhonorowania bohaterów 1944.
Koordynatorkami projektu były p. Urszula Kantowicz i p. Maria Konopko.