• Mały Mistrz

• Program „Mały Mistrz” skierowany jest do dzieci z klas młodszych szkół podstawowych oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i  wychowania fizycznego. To uniwersalne narzędzie do realizacji celów zawartych w podstawie programowej zajęć edukacji wczesnoszkolnej.  Główną ideą programu jest zachęcenie uczniów  do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, kształtowania odpowiednich nawyków i postaw, w tym dotyczących zdrowego stylu życia, a także  podniesienie atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego.

Formuła „Małego Mistrza” opiera się na sześciu  blokach sportowych tzw. sprawnościach, (piłkarz, pływak, lekkoatleta, rowerzysta, turysta, tancerz), z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny lub propozycje zupełnie nowych aktywności sportowych ( rolkarz, narciarz, łyżwiarz, kajakarz itd.). W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. Wybrane sprawności może zdobywać również poza szkołą np. podczas wycieczek.

W naszej szkole program realizować będą podopieczni p. Agnieszki Romatowskiej z klasy Ia wraz z nauczycielem wf. p. Maciejem Dąbrowskim, p. Ewy Łańczkowskiej z klasy  IIb z nauczycielem wf. p. Jakubem Tomaszewskim, p. Anna Szrajbrowska z klasy 3f z nauczycielem wf. p. Krystyną Falacińską.

Więcej informacji o programie na stronie https://malymistrz.szs.pl/

• „Szkoły pełne Talentów”

• Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do kampanii społecznej Lidla „Szkoły pełne Talentów”.

Celem akcji jest rozwijanie talentów dzieci poprzez wzbogacanie szkoły w różne pomoce dydaktyczne.
            Talenciaki można aktywować na stronie lidl.pl/Szkoly, skanując z nich kod QR lub przynieść bezpośrednio do szkoły i wrzucić do specjalnego pudełka, które znajduje się przy wejściu do szkoły.

Zachęcamy do udziału w akcji!

• Zajęcia integracyjne klas czwartych na łonie przyrody

• 3 września 2024 r. uczniowie wszystkich klas czwartych nie mieli tradycyjnych lekcji w szkole. W zamian za to odbyły się zajęcia integracyjne na świeżym powietrzu, które miały na celu: poznanie się, wspólne spędzenie czasu z rówieśnikami,  nawiązanie koleżeńskich relacji. Podczas zabawy dzieci zapamiętywały imiona swoich kolegów i koleżanek , poznawały swoje zainteresowania.  Niektóre wypowiedzi  sprawiły wszystkim niezły ubaw, gdy się okazało, że ktoś lubi słuchać nocą jazzu w aucie. Przy tej okazji przypomniane zostały reguły bezpiecznej zabawy,  zasady poruszania się w mieście oraz normy zachowania w miejscu publicznym. Były lody, piknik na trawie, wspólne zabawy oraz długi spacer promenadą.

Czwartoklasiści spędzili przyjemnie dzień poza murami szkoły .Mówią, że było ekstra 😊

• Ślubowanie klas 1

• 2 września 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania dzieci z klas pierwszych.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy samych radosnych chwil i wielu sukcesów w naszej szkoły.