SU zaprasza do zabawy
Konkurs Żywego Słowa
- 28 marca w Zespole Szkół nr 1 odbył się III Międzyszkolny Konkurs Żywego Słowa „Echa wojny”, zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną przy współpracy nauczycieli – bibliotekarzy ełckich szkół podstawowych i średnich. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Zawadzka, Michelle Dziondziakowska i Oliwia Budzejko. Dziewczynki zaprezentowały utwory bardzo ładnie. Julka zajęła I miejsce, Michelle III. Gratulacje!
Wiosna w 3a
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Dzień szalonej fryzury
W ramach kolejnej akcji Samorządu Uczniowskiego, dzień 28 marca został ogłoszony w naszej szkole- ,,Dniem Szalonej Fryzury!”
Uczniowie, którzy wykazali się największą kreatywnością zostali nagrodzeni bonami podarunkowymi, które upoważniają ich do pewnych ulg w czasie lekcji bądź zaliczenia.Uczniowie mogą z nich korzystać tylko raz na dowolnej lekcji, u każdego nauczyciela.
Przed nami kolejne akcje Samorządu Uczniowskiego, mające na celu umilić dzieciom pobyt w szkole. Już w przyszły piątek – Dzień skarpetki nie do pary!
Gorąco zachęcamy do wspólnej zabawy.
16
Mamy podium
27.03.2025 r. zaliczyliśmy udany wyjazd do Mrągowa, gdzie zdobyliśmy 3 miejsce w Półfinale III Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Koszykówce Chłopców 5-6 klas.
Opiekun Maciej Dąbrowski
Szlakiem ełckiego skarbu
Wiosnę klasa 4c zaczęła od wizyty w Muzeum Historycznym w Ełku "Szlakiem ełckiego skarbu". Zajęcia okazały się niezwykle pouczające, ciekawe, a nawet ekscytujące. Dowiedzieliśmy się o odkrytym w Ełku skarbie, a ciekawostki numizmatyczne nasunęły mnóstwo pytań. Z pewnością to nie będzie ostatnia nasz wizyta w tym miejscu 🙂
17
Nauczyciele języków obcych zapraszają...
Wyniki konkursu
Wiosenne dyktando
21 marca 2025 r klasy trzecie powitały wiosnę w bardzo nietypowy sposób. Wzięły udział w ruchowym dyktandzie. Jak każdy wie, dzieci nie przepadają za nauką ortografii, za to uwielbiają biegać i rywalizować. Czy można te trzy rzeczy połączyć? Jak najbardziej! Nauka ortografii w biegu jest bardzo atrakcyjna. Uczniowie podzieleni na kilkuosobowe grupy mieli za zadanie przepisać tekst dyktanda. Trudność polegała na tym, że trzeba było podbiec do kartki z dyktandem i zapamiętać zdania, następnie wrócić do grupy i je powtórzyć. Uczniowie podeszli do zadania bardzo odpowiedzialnie, bawiąc się przy tym znakomicie.
Wyniki konkursu
Harmonogram tygodnia językowego
Zajęcia modelarskie
- 15
Konkurs fotograficzny
Światowy Dzień Wody
21 marca w ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie" uczniowie w czasie dwóch długich przerw mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o wodzie biorąc udział w quizie przygotowanym przez p.Justynę Matusiewicz i p.Karolinę Janulewicz. Za udzielanie pięciu prawidłowych odpowiedzi można było otrzymać wodny upominek. Quiz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i dostarczył uczestnikom wielu ciekawych informacji na temat wody.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Etapy Konkursów Wojewódzkich są już za nami!
Uczniowie licznie przystąpili do konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Włożyli w to dużo pracy i wysiłku, to był intensywny czas przygotowań i liczymy na to, że zakończy się samymi sukcesami. Już niebawem 10 kwietnia 2025 r. poznamy naszych laureatów i finalistów. Czekamy z niecierpliwością i trzymamy za nich mocno kciuki.
8b w ZS nr 1
W piątek, 21 marca 8 b wzięła udział w Tygodniu Różnorodności Edukacyjnej w Zespole Szkół im. J. Śniadeckiego w Ełku. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli lekcje chemii pod nazwą "Wybuchowy Zawrót Głowy". Zajęcia te nie miały nic wspólnego z nudnymi wzorami z tablicy. To była twórcza nauka poprzez eksperymenty i niesamowite prezentacje. Uczniowie skorzystali też z oferty szkoły i zapoznali się z nowym kierunkiem Monter jachtów i łodzi, który być może wybiorą już niebawem. Czekał też na nich poczęstunek, przepyszne hot dogi, a sympatyczne uczennice pomogły zapoznać się i oswoić ze szkołą oraz zachęcić przyszłych kandydatów do kontynuowania nauki w "chemiaku". To był udany pierwszy dzień wiosny.
2
„Witaj, Wiosno!”- spotkanie integracyjne
21 marca uczniowie klas 2c, 2d, 2e powitali wiosnę podczas spotkania integracyjnego. W trakcie jego trwania, zmagali się z różnymi zadaniami m.in. pamięciowymi, logicznymi i muzycznymi. Uczestnikom nie sprawiało kłopotu odgadywanie zagadek związanych z pierwszymi wiosennymi kwiatami czy owadami, jak też śpiewanie piosenek sylabami: kle-kle, kum-kum czy ku-ku. Wszyscy dzielnie naśladowali odgłosy przyrody w czasie słuchania opowiadania czy śpiewania piosenek. Chętne osoby czytając rymowankę wspaniale wcielały się w rolę rapera, pieszczącego się lub śpiącego dziecka. Po utrwaleniu wiedzy o oznakach wiosny, wszyscy uczestnicy spotkania w dobrych humorach rozeszli się do swoich klas.
WITAMY WIOSNĘ ZDROWO I NA SPORTOWO
21 marca 2025r. uczniowie klas I wzięli udział w wiosennych zawodach sportowych.
Tematem przewodnim było zdrowie i zwiastuny wiosny. Wszyscy pierwszoklasiści z dużym zaangażowaniem wykonali przygotowane przez nauczycieli zadania. Dzieci ułożyły hasło z rozsypanych liter i posadziły fasolę. Następnie „przegoniły wiosenną burzę i przywołały tęczę”. Uczniowie wcielili się w rolę jaskółek niosąc na głowie woreczki gimnastyczne.
Zawody były doskonałą okazją do integracji uczniów i doskonalenia umiejętności z rożnych dziedzin.
4
Dzień bez plecaka w SP3
Dzień bez plecaka, znany za granicą jako „No Backpack Day” , to wyjątkowe święto dla społeczności szkolnej. W tym dniu uczniowie przychodzą do szkoły bez tradycyjnych plecaków, jednak nie może zabraknąć żadnej rzeczy, którą w danym dniu powinni zabrać na poszczególne lekcje. Pomysły uczniów ogranicza tylko ich wyobraźnia. W święcie tym chodzi o kreatywność i dobrą zabawę. Szkoła nie powinna kojarzyć się tylko z dyscypliną – czas na uśmiech i frajdę jest równie ważny. Dzień bez plecaka, nie wyklucza nauki – zajęcia lekcyjne są przeprowadzane z taką samą starannością. A że książki na ławkę zostaną wyjęte nie z plecaka, a np. z worka, torebki, kosza, walizki, pudełka czy kartonu – to już inna sprawa. Dzień bez plecaka dotarł do nas ze Stanów Zjednoczonych za sprawą małej Mongai Fankam – wówczas kilkuletniej Amerykanki, która zauważyła, z jak wielkimi trudnościami borykają się ubogie dzieci w szkole. Zainteresowała tym tematem nauczycieli i społeczność szkolną i z ich pomocą zorganizowała pierwszą akcję mającą na celu zwrócenie uwagi na trudne warunki bytowe uczniów na całym świecie. 21 marca kreatywnością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka mogli wykazać się uczniowie naszej szkoły. Bez problemu udowodnili, że ich wyobraźnia nie zna granic. Wszystko po to, aby uczynić Pierwszy Dzień Wiosny przyjemniejszym i bardziej znośnym.
35
Archiwum Aktualności