•  Laboratoria Przyszłości - I semestr 2023/2024

Czy klej na gorąco sklei drewno?
        Ręcznie robione ramki z odciskiem dłoni.

Czerwcowe Laboratoria Przyszłości.

Przygoda z lutowaniem.

Majowe Laboratoria Przyszłości.

W maju już mogliśmy samodzielnie w pełni użyć oprogramowania TinkerCad do stworzenia małych form użytkowych, oczywiście najbardziej udane wydrukowaliśmy a najładniejsza trafiła na biurko naszej dyrektor.

Kwietniowe Laboratoria Przyszłości.

W kwietniu przygotowaliśmy nasze wydruki i uruchomiliśmy drukarkę. Wykonane modele poddaliśmy obróbce końcowej.

Marcowe Laboratoria Przyszłości.

W marcu uczyliśmy się programować w aplikacji do tworzenia brył, zaprojektowaliśmy za pomocą zdobytych umiejętności kilka dowolnych brył.

Co za szycie!

Lutowe Laboratoria Przyszłości.

Na lutowych Laboratoriach przyszłości dokończyliśmy nasze samochodziki, zamontowaliśmy im baterie i skonfigurowaliśmy z naszymi smartfonami, dzięki czemu mogliśmy pościgać się na korytarzu. Wszyscy byliśmy bardzo ciekawi kto zostanie mistrzem kierownicy! W międzyczasie odwiedziła nas Pani A. Romatowska ze swoją klasą wychowawczą z edukacji wczesnoszkolnej, nasz koordynator projektu zapoznał ich ze sposobami projektowania i przygotowania modeli do druku, i z drukarką 3W.

Programowalne klocki-Apitor Robot X.

Zabawa klockami to doskonała rozrywka dla dzieci w praktycznie każdym wieku,
        pozwalająca na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Z badań wynika, że poza redukcją poziomu stresu budowanie
        klocków ma szeroki wpływ na rozwój ważnych umiejętności, takich jak kreatywność (90%),
        rozwiązywanie problemów (87%), podejmowanie decyzji (85%) czy nauka na błędach (86%).

Wspólna zabawa może być doskonałą lekcją współdziałania, rozwiązywania problemów i dzielenia się

Styczniowe Laboratoria Przyszłości.

W styczniu rozpakowaliśmy nasze zestawy robotów "Apitor". Postawiliśmy sobie za zadanie złożenie zdalnie sterowanego samochodu wyścigowego. Zajęło nam to sporo czasu ale było warto..

Poza tym gościliśmy na naszych zajęciach kolegów z edukacji wczesnoszkolnej, pokazaliśmy im nasze roboty i zademonstrowaliśmy działanie drukarki 3D. Wszyscy byliśmy zadowoleni ze spotkania (na szczęście dzieciaki nie pogubiły nam klocków!)

Ładne i efektowne haftowanie liter.

Po zapoznaniu się z maszyną, jej budową i działaniem przyszedł czas na obsługę hafciarki komputerowej.

Pierwsze kroki w sztuce haftu.

​​​​​​Świąteczny projekt – ozdobne gwiazdki.

Grudniowe Laboratoria Przyszłości

W grudniu zorganizowaliśmy zajęcia otwarte dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej, na których zaprezentowaliśmy im drukarkę, nauczyciel prowadzący wraz z opiekunami młodszych klas omówili i zademonstrowali sposób działania drukarki. Uczestnicy zajęć wdrożyli młodszych kolegów w oprogramowanie wspomagające projektowanie. Wyprodukowana ozdoba trafiła na choinkę dzieci z klas 1-3.

Nowość wśród rozwijających zajęć dla dzieci!

Lekcje szycia, bawią, rozwijają wyobraźnię, uczą planowania i podejmowania decyzji, ćwiczą cierpliwość, inspirują do samodzielnych poszukiwań oraz pomagają w odkrywaniu nowych pasji. Dostarczają ogromnej dawki satysfakcji, a rezultaty pracy pogłębiają wiarę we własne siły i umiejętności. Zapraszamy do galerii zdjęć, które przedstawiają przygodę naszych uczniów z maszyną do szycia/ hafciark zakupioną w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

Listopadowe Laboratoria Przyszłości

W listopadzie zajmowaliśmy się projektowaniem drukiem i obróbką ozdób choinkowych

Październikowe Laboratoria Przyszłości

Podczas październikowych zajęć w programie Laboratoria Przyszłości uczniowie zapoznali się z oprogramowaniem do projektowania modeli trójwymiarowych, stworzyli własne projekty, które zostały wydrukowane w drukarce.

Wrześniowe Laboratoria Przyszłości

W czasie wrześniowych zajęć w laboratorium przyszłości uczniowie mieli okazję pierwszy raz zobaczyć drukarkę 3D, zapoznać się z jej budową i podstawami zasad działania oraz o materiałach eksploatacyjnych. Oprócz tego poznali zasady bezpiecznej pracy i regulamin pracowni do druku 3D.