POMARAŃCZOWA WSTĄŻKA
Sukces uczennic klas trzecich
Miło nam poinformować, że uczennica klasy III b – Lena Plaga została laureatką XXVII Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Złota Nutka”. Lena zajęła II miejsce w kategorii klas I-III. Wyróżnienie wyśpiewały: Julia Korzeń – uczennica klasy III b oraz zespół wokalny „Trójeczki” z klasy III e w składzie: Anastazja Jurczenia, Alicja Wdowiak, Maja Muczyńska i Gabriela Kożuchowska.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
„Szkoła pamięta”
Już po raz trzeci zapraszamy wszystkich uczniów SP3 do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.
Akcja odbywa się w okresie świąt zadusznych, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się na kartach historii.
Podobnie jak w ubiegłych latach organizujemy zbiórkę zniczy, które 30 października delegacja SP3 zapali w miejscach pamięci w naszym mieście, a także na grobach naszych zmarłych pracowników szkoły.
Znicze można dostarczać do p. Moniki Cybulskiej-Ryciuk oraz p. Krzysztofy Sokołowskiej.
Uczniowie, którzy przyniosą znicz otrzymają pochwałę.
KLASA III B I KLASA III F W WARSZAWIE
13 października 2023r. wczesnym rankiem uczniowie klasy III b i klasy III f wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Podróż minęła nam szybko i przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Przewodnik opowiadał o mijanych miejscach oraz o zwierzętach zamieszkujących dane obszary. Pierwszym punktem naszej wyprawy był Zamek Królewski. Zwiedziliśmy zamkowe komnaty i wysłuchaliśmy wielu ciekawostek o tym szczególnym dla Polaków miejscu. Za sprawą audioprzewodnika mogliśmy wykonać kilka interaktywnych zadań związanych z zamkiem i jego historią. Następnym puntem był Stadion Narodowy. To miejsce wywołało dużo emocji. Najwięcej czasu spędziliśmy w szatni piłkarskiej. Mieliśmy okazję zająć miejsca na trybunach i obserwować przygotowania do meczu Polska – Mołdawia. Oczywiście trzymamy kciuki za naszych orłów. Ostatnim punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Tu dzięki interaktywnym ekspozycjom mogliśmy zgłębić tajniki otaczającego nas świata. Późnym wieczorem zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Ełku.
7
Spotkanie uczniów klas III z przedstawicielką Stowarzyszenia Ambasada Braci Mniejszych
12 października 2023 r. uczniowie klas III wzięli udział w spotkaniu z Panią Ewą Dąbrowską przedstawicielką Stowarzyszenia Ambasada Braci Mniejszych. Pani Ewa zwróciła szczególną uwagę na potrzebę pomocy kotom żyjącym z nami w aglomeracjach miejskich. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy, a zarazem pasji. Wyjaśniła w jaki sposób zajęć się znalezionym zwierzęciem i kto może nam w tym pomóc? Szczegółowo wyjaśniła czym karmić bezdomne koty, a czego im nie podawać. Dzieci zadały Pani Ewie szereg różnorodnych pytań, na które postarała się udzielić wyczerpujących odpowiedzi.
Nasza szkoła włączyła się w zbiórkę charytatywną na rzecz ełckich "bezdomniaków". Prosimy o przynoszenie kociej karmy i mleka bez laktozy do naszej szkoły. Pod tablicą informacyjną przy wejściu głównym znajdują się pojemniki, w których można pozostawić upominki dla bezdomnych kociaków.
Zbiórka będzie trwała do końca listopada.
Życzenia Samorządu Uczniowskiego
Żywa lekcja historii w Muzeum Historycznym w Ełku
13 października 2023 r. uczniowie klasy VD wzięli udział w warsztatach pt. O Małeckich i nie tylko… historia druku zorganizowanych przez Muzeum Historyczne w Ełku
Dzieci podczas zajęć poznały dawne sposoby na przekazywanie informacji w formie pisanej i drukowanej oraz dowiedziały się, kim byli Małeccy, czym się zasłużyli dla Ełku, dlaczego ich imieniem została nazwana jedna z ełckich ulic. Wychowankowie wcielili się w postać skryby oraz poznali proces druku.
Uczniowie w czasie warsztatów zapisali pismem klinowym swoje inicjały na glinianej tabliczce. Dzieci miały możliwość pisać gęsim piórem na papierze czerpanym, drukować na zabytkowej prasie drukarskiej oraz własnoręcznie czerpać papier.
Zajęcia okazały się doskonałą okazją do uporządkowania wiedzy zdobytej na ostatnich lekcjach historii dotyczącej starożytnych cywilizacji oraz dawnych sposobów komunikacji międzyludzkiej.
26
Dzień Edukacji Narodowej
Pamiętaj o drugim śniadaniu!
12 września 2023 r. pierwszoklasistów odwiedzieli mili goście i przynieśli im niespodzianki. Były to kanapniki ze zdrowym drugim śniadaniem. Sponsorem akcji był Budmimex SA. W projekt zaangażowały się również Rozmaitości Ełckie.
Dziękujemy.
8
Klasa III f z wizytą w Muzeum Historycznym w Ełku
6 października 2023r. uczniowie klasy III f wybrali się do Muzeum Historycznego w Ełku na warsztaty "O Małeckich i nie tylko... Historia pisma, papieru i druku". Dzieci wysłuchały ciekawej prezentacji pracownika MHE i poznały dawne sposoby na przekazywanie informacji w formie pisanej i drukowanej. Każdy uczestnik warsztatów miał okazję własnoręcznie czerpać papier i wcielić się w rolę skryby. Pisanie gęsim piórem okazało się trudną sztuką. Podczas warsztatów trzecioklasiści dowiedzieli się kim był zecer i jak ważną rolę odgrywał w drukarni. Ciekawym doświadczeniem była możliwość wykorzystania dawnej prasy drukarskiej. Ponadto podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się kim byli Małeccy i czym zasłużyli się naszemu miastu. Dzięki tej lekcji wróciliśmy bogatsi w wiedzę i umiejętności. Była to doskonała okazji do integracji i utrwalenia zasad kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.
9
Międzynarodowy Dzień Empatii
2 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Empatii. Uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się czym jest empatia i aktywnie włączyli się do obchodów tego święta.
Symbolem empatii jest "Żyrafa". To zwierzę o największym sercu ze wszystkich ssaków lądowych, żyjącym w zgodzie z innymi zwierzętami.
Uczniowie klas starszych podczas przerw, dumnie podążali z atrybutem empatii, opowiadając młodszym uczniom o znaczeniu tego dnia.
W celu poprawienia samopoczucia, nauczyciele i uczniowie mieli możliwość, wybrania sobie miłego słowa na resztę dnia.
3
Wycieczka kl. 6d i 6e
Europejski Dzień Sportu Szkolnego
29 września klasa 1 b uczestniczyła w obchodach Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki i Azji!
W tym dniu pierwszaki podjęły następujące aktywności:
~ zabawy z chusta animacyjną
~ ćwiczenia wzmacniające
~ ruchoma gra „papier, kamień, nożyce”
~ chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej, a dziewczynki kręciły hula hop.
Zapraszamy na krótka relację z tego wydarzenia!
4
Dzień głośnego czytania
- 29 września, w związku z Dniem Głośnego Czytania w bibliotece, klasy 2b,3b i 3f oglądały teatrzyk Kamishibai i czytały wierszyki, przedstawiając rysunki zwierząt.
Dzień jabłka
- 28 września, z okazji Dnia Jabłka, każde dziecko, które przyszło do biblioteki i wypożyczyło książkę ( nie lekturę) otrzymało jabłko.
Konkurs NBP - zapraszamy do udziału
Narodowy Bank Polski po raz dwudziesty pierwszy zaprasza uczniów wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Polsce do udziału w Konkursie na pracę pisemną.
Tematy prac konkursowych
- dla uczniów VII i VIII klasy szkół podstawowych:
Czy uważasz, że Mikołaj Kopernik miałby szansę na nagrodę w dziedzinie ekonomii? Przeanalizuj jego dokonania, poszukaj argumentów za i przeciw.
Prace można będzie przesłać po akceptacji (recenzja) p. G. Czajki.
Dzień Chłopaka
Wycieczka kl. 4a i 4d
Wycieczka 4b i 4e
Korzystając z całkiem jeszcze letniej pogody, klasy 4b i 4e 25 września pojechały na wycieczkę. W programie główną atrakcją była Edynia - Farma Dyń, a tam zjeżdżalnia z bel siana, lepianka z dyniowymi lampionami, zajęcia kulinarno – artystyczne, kukurydziana piaskownica, gry i zabawy, a także ognisko z kiełbaskami. Na uczestników baczenie miały alpaki oraz kotki, które chętnie dawały się pogłaskać. Drugą atrakcją tego dnia był skansen w Nowogrodzie. Tam sympatyczny pan przewodnik oprowadził wycieczkowiczów po typowych dla kultury kurpiowskiej chatach, a także młynie i kuźni. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni i pełni energii.
3
Polonistki zapraszają do udziału w konkursie
Archiwum Aktualności