• Międzyszkolne zawody w piłkę nożną dzieci i młodzieży.

• W dniach 17 i 18 października na stadionie miejskim w Ełku odbyła się międzyszkolne zawody w piłkę nożną dzieci i młodzieży organizowane przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku.

W pierwszy dniu odbyły się Igrzyska Dzieci (chłopcy urodzeni w 2012 i młodsi), w których rywalizowało 6 szkół. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Z kompletem zwycięstw wygrał Zespół Szkół Sportowych nr 6 w Ełku. Nasza szkoła zdobyła taką samą liczbę punktów co rówieśnicy z SP9, niestety strzelili mniej bramek i ostatecznie zajęli miejsce trzecie.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Ernest Świca, Michał Zieliński, Marcel Trojanowski, Mateusz Zub, Oskar Nadolny, Julian Stasiewicz, Marcel Markuszewski, Dawid Kosiorek, Filip Czarniak

Trener: Jakub Tomaszewski

Klasyfikacja końcowa – Igrzyska Dzieci:

I. ZSS nr 6

II. SP nr 9

III. SP nr 3

IV. SP nr 4

V. SP nr 7

VI. SP nr 1

W drugim dniu rywalizowali chłopcy z rocznika 2010 i młodsi – Igrzyska Młodzieży. W zawodach udział wzięło 7 szkół. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy (3 i 4 zespoły). Na dalszym etapie rozgrywek zostały rozegrane mecze o miejsca. W finale spotkały się drużyny z SP nr 3 i SP nr 7, w którym lepsza okazał się „Trójeczka”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Adam Woronowicz, Dawid Kaszkiel, Filip Zieliński, Oliwier Sobolewski, Oliwier Lisowski, Mateusz Zanio, Oskar Szewczyk, Urlyk Witkowski

Trener: Jakub Tomaszewski

Klasyfikacja końcowa:

I. SP nr 3

II. SP nr 7

III. ZSS nr 6

IV. SP nr 4

V. SP nr 5

VI. SP nr 9

VII. SP nr 1

• Kreatywny język polski

• O tym, że lekcje z lekturą mogą być kreatywnenieszablonowe udowodnili uczniowie klasy 7e. Uczniowie pod okiem nauczycielki zrobili inspirowane cytatami z książki t-shirty.

Jak zapewne wszyscy pamiętamy, Mały Książę to wzruszająca opowieść o małym i samotnym chłopcu, który opuszczając swoją asteroidę B612 wyrusza w bardzo ciekawą, życiową podróż. Książka ta jest pełna zarówno uczucia, jak i głębokiej mądrości. Stąd też pomysł polonistki, by uczniowie wybrali spośród wielu sentencji zamieszczonych w tekście te, które wyjątkowo zwróciły ich uwagę, a następnie zamieścili je na koszulkach.

Oczywiście wcześniej przygotowali sobie białe t-shirty, mazaki, markery i przystąpili do pracy. Na koszulkach, obok napisów, znalazły się też rysunki doskonale kojarzące się z treścią książki. Jak widać na tym przykładzie, lekcje nie muszą być nudne w czasie poznawania lektur obowiązkowych. Za swoją pracę uczniowie zostali nagrodzeni wysokimi ocenami i pochwałą nauczyciela.

Poniżej prezentujemy wygląd koszulek wykonanych przez uczniów klasy 7e.

M. Cybulska - Ryciuk

• NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

• 2 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Spośród szesnastu kandydatów wyłoniono osoby, które będą zrzeszać wszystkich uczniów, inicjować zadania oraz pobudzać twórczo do działań w społeczności szkolnej.

• Październik - miesiąc  bibliotek
          • Październik - miesiąc bibliotek

• W październiku obchodzimy miesiąc  bibliotek szkolnych, w związku z tym klasa 2A wzięła udział w Nocy w bibliotece, pod hasłem: Owocowo, kolorowo. Uczniowie przybyli do szkoły ok. godziny 18. Dzieci miały czas na organizację miejsc do spania i zapoznanie z zasadami zachowania się podczas Nocy w bibliotece. Było słuchanie kolejnej części przygód skarpetek, zabawy ruchowe, robienie szaszłyków, zabawa w bingo, zwiedzanie szkoły z latarkami, wykonanie zakładek do książek. Rankiem wszyscy uczniowie zostali odebrani przez opiekunów.
          • Edukacja obywatelska

• 3 października, w ramach edukacji obywatelskiej, klasa III b, wybrała się do Urzędu Miasta. Odwiedziliśmy Pana Prezydenta Tomasza Andrukiewicza, który pokazał nam swój gabinet i swoje stanowisko pracy. Każdy z nas mógł poczuć się przez chwilę poczuć jak Prezydent, siadając na fotelu prezydenckim. Dowiedzieliśmy się o wielu ciekawych faktach z historii miasta. Oglądaliśmy plan naszego miasta i wyszukiwaliśmy na nim ważne obiekty i miejsca. Oglądaliśmy też plany inwestycyjne na najbliższy czas. Była też niezwykła niespodzianka. Przeszliśmy przez 100-letnie, wielkie, drewniane, zabytkowe drzwi i znaleźliśmy się w wielkiej sali. Okazało się, że w tym miejscu obradują radni naszego miasta i podejmują ważne dla miasta i jego obywateli decyzje. Odwiedziliśmy też Straż Miejską. Widzieliśmy stanowisko monitorowania miasta, czyli podglądy z kamer rozmieszczonych w różnych miejscach Ełku. Z takim monitoringiem w mieście na pewno jest dużo bezpieczniej. Rozmawialiśmy też z Panią udzielającą ślubów.
            Wycieczka do Urzędu Miasta była bardzo ciekawa i pouczająca. Nie myśleliśmy, że aż tyle obowiązków ma nasz
            Pan Prezydent.

• Dzień jabłka w bibliotece

• Z okazji Światowego Dnia Jabłka, każdy, to przyszedł do biblioteki 27 września/piątek/ i wypożyczył książkę /nie lekturę/, otrzymał jabłko.

• POTYCZKI JĘZYKOWE KLAS 4

• Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych nauczycielki języka angielskiego Marzena Murzyn i Iwona Szczuka zorganizowały potyczki językowe, w których brały udział 3 osobowe drużyny z klas 4. Uczniowie, z wykorzystaniem stacji zadaniowych, rywalizowali ze sobą rozwiązując różne zadania językowe: leksykalne, gramtyczne i z wiedzy ogólnej o krajach europejskich. Każda stacja zadaniowa miała swoje opiekunki- uczennice z klasy 6e, które wyjaśniały treść zadań i udzielały niezbędnych wskazówek do ich poprawnego wykonania. Wszystkie drużyny ukończyły stacje, zdobywając wysokie noty, lecz zwycięzcą mogła zostać tylko jedna reprezentacja. Potyczki językowe wygrała drużyna z klasy 4d. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspaniale spędzony czas!